Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Margün Enerji Büyüme Hedefinde İlerliyor! Yeni Şirket Kuracak

Enerji sektörünün bilinen şirketlerinden biri olan Margün Enerji, İngiltere'de kurulacak yeni şirketini duyurdu. Detaylar haberde...
Margün Enerji Büyüme Hedefinde İlerliyor! Yeni Şirket Kuracak
HABER GİRİŞ

Margün Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden İngiltere’de şirket kurulumu hakkında açıklamada bulundu.

Şirket,  yurt dışı büyüme hedefleri kapsamında İngiltere’de yeni şirketin kurulacağını duyurdu.

Margün Enerji, iklim teknolojileri alanında greenfield ve brownfield projeler, satın alma ve birleşmeler ayrıca kendi alanlarında uzmanlaşmış global şirketler ile stratejik ortaklıklar, finansal ortaklıklar ve ticari iş birlikleri yapmak suretiyle yatırımlar yapılmasının hedeflendiğini aktardı.

Bu bağlamda Hollanda’da yüzde 100 bağlı ortak olacak şekilde 1 milyon euro başlangıç sermayesiyle 26.04.2024 tarihinde Margun Climatech B.V. ünvanlı şirketimiz kurulduğunu hatırlattı.

Margun Climatech B.V.‘nın gerçekleşen yönetim kurulu toplantısında, iklim teknolojileri alanında yatırımlar yapmak üzere İngiltere’de şirket kurulmasına ve gerekli işlemlerin başlatılmasına karar verildiği aktarıldı.

GCM Yatırım Banner
Margün Enerji Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Haftaya kırmızıları yakarak başlayan Margün Enerji (MAGEN) hisseleri haftanın ikinci gününe 25,70 TL’den başladı.

Günlük bazda yüzde 1,09 düşüşte olan hisseler 25,36 TL’den işlem gördü. Yeni şirket kuruluşu düşen hisseleri olumlu etkilemedi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın