Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Makina Şirketinin Temettüsü Onaylandı! Bu Tarihe Dikkat

Çemtaş Çelik Makina, KAP üzerinden yaptığı paylaşımda Yönetim Kurulunun kar payı teklifinin Genel Kurul tarafından onaylandığını duyurdu.
Makina Şirketinin Temettüsü Onaylandı! Bu Tarihe Dikkat
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da işlem gören şirketler, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden bilançolarını, temettü kararlarını, yatırımlarını, yeni iş ilişkilerini ve diğer kararlarını paylaşarak yatırımcıları bilgilendiriyor.

Çemtaş Çelik Makine Sanayi ve Ticaret (CEMTS), 27 Mart tarihinde kar payı dağıtım kararına ilişkin açıklama yaptı.

Makina Şirketinin Temettüsü Onaylandı! Bu Tarihe DikkatKaynak: KAP

Şirket, 29 Nisan 2024 tarihinde ödenmek üzere hisse başına brüt 0,15 TL, net 0,135 TL nakit temettü dağıtılması teklifinin Genel Kurulda kabul edilerek kesinleştiğini duyurdu.

Makina Şirketinin Temettüsü Onaylandı! Bu Tarihe DikkatKaynak: Paratic Piyasalar

GCM Yatırım Banner

CEMTS, 2023 yılını 10,1 TL’den tamamladı. 29 Mart’ta 14,1 TL’ye kadar çıkan ancak bu seviyede kalıcı olamayan hisse, devam eden süreçte sert düşüşler gösterdi. BIST 100 endeksinin yatay hareket ettiği günde CEMTS hisseleri günü yüzde 1 artışla 9,5 TL’den tamamladı. Hissede haftalık yüzde 4, aylık yüzde 28 değer kaybı görüldü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.