Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Litecoin En Büyük 10. Kripto Para Oldu! Daha Gidecek Yeri Var mı?

Son dönemdeki yükseliş hareketleriyle dikkat çeken Litecoin'in piyasa değeri ve fiyatı yükselmeye devam ediyor. Yükseliş devam edecek mi? Detaylar haberde;
Litecoin En Büyük 10. Kripto Para Oldu! Daha Gidecek Yeri Var mı?
HABER GİRİŞ

Litecoin (LTC), son birkaç hafta içinde kripto para piyasalarında gözlemlenen en etkileyici rallilerden birine imza attı ve bu ralli, altcoinin sektördeki konumunu ilerletti. Altcoin, üç haftalık kısa bir süre içinde yüzde 30’dan fazla toplandıktan sonra şu anda pazardaki en büyük 10. kripto para birimi konumunda bulunuyor.

Peki, LTC fiyatındaki bu etkileyici yükseliş ivmesinin devamı gelecek mi?

LTC’nin Piyasa Değeri 7,4 Milyar Doları Aştı

Litecoin ağının yerel tokenı LTC’nin fiyatı Haziran’daki en düşük seviyesi olan 71 dolardan fırladı ve ralli sona ermeden önce 115 dolara kadar yükseliş gösterdi. Bunu takiben, dijital varlığın piyasa değeri hızla yükseldi ve pazardaki önemli oyuncuları geride bıraktı.

Haber yazımı itibarıyla, altcoinin piyasa değeri, fiyat 100 dolar civarında seyrederken, 7,4 milyar doların üzerinde oturuyor. Piyasa değeri onu şu an için piyasadaki en büyük 10. kripto para birimi konumuna taşıdı. Altcoin, böylelikle Polygon (MATIC), Tron (TRX) ve Bitcoin Cash (BCH) gibi kripto para birimlerinin önünde yer alıyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Stablecoinler çıkarıldığında ise LTC’nin piyasadaki en değerli 7’nci kripto para birimi olduğu görülüyor. Bu hamle, fiyat düzeltmesine rağmen Litecoin’in önemli bir oyuncu olarak pazardaki konumunu sağlamlaştırmasını sağladı.

GCM Yatırım Banner

Litecoin Buradan Daha İleriye Gidebilir mi?

Ünlü analist Best Owie’ye göre LTC fiyatı için önümüzdeki en önemli gelişme, yaklaşan Litecoin halving (yarılanma) etkinliği olarak gözükmekte. Yatırımcılar, sadece 19 gün sonra gerçekleşecek olan bu çok önemli olay için geri sayıma başlamış durumda. Bu beklentiler, doğal olarak fiyata da yansıyor. Bu durum, dijital varlığın fiyatının artmaya devam etmesine neden olabilir.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Litecoin Halving

Sadece geçen ayki beklenti, fiyatın 115 doları geçmesinin destekçisi oldu. Best Owie’ye göre etkinlik yaklaştıkça ve bu yükseliş hissi devam ettikçe, LTC fiyatı hızla bu fiyatı geri alabilir ve yüzde 50’lik potansiyel bir ralli koşusu daha gerçekleştirebilir.

Kripto analisti Michael van de Poppe da geçen haftalarda LTC’nin yalnızca halving etkinliğinde 200 dolara kadar yükselebileceğini tahmin etmişti. Bu tahmin gerçekleşirse, yatırımcılar mevcut sıçrama noktasından itibaren yüzde 100’ün üzerinde kazanç elde etmeyi düşünüyor olabilir.

Bununla birlikte, bir endişe, Litecoin yarılanmasının “söylentiyi satın al, haberi sat” etkinliğine dönüşebilme ihtimalidir. Bunun örnekleri, 2021’deki Cardano Alonzo yükseltmesi ve 2023’teki Ethereum’un Shapella yükseltmesinde gözlemlenmişti.

Her iki örnekte de token fiyatları etkinlikten önceki haftalarda yükseldi, ancak istediğini elde edemedi ve etkinlik tamamlandıktan sonra geri çekildi. Analist, dolayısıyla, Litecoin’in aynı trende girmesi durumunda etkinliğe giden haftalarda satış yapmanın en iyisi olabileceğini belirtiyor.

LTC fiyatı, haber yazımı itibarıyla günlük yüzde 4’ün üzerinde yükselişle 100 ila 101 dolar aralığında seyrediyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.