Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Halving Öncesi Litecoin Neden 100 Dolara Çıkabilir? İşte 3 Nedeni!

Litecoin balinaları, LTC fiyatını üçüncü halving öncesinde 100 dolar seviyesine çıkarabilir. Peki, bu nasıl gerçekleşecek? Detaylar haberde;
Halving Öncesi Litecoin Neden 100 Dolara Çıkabilir? İşte 3 Nedeni!
HABER GİRİŞ

Litecoin (LTC), bir yükseliş katalizörü olarak kabul edilen üçüncü halving (yarılanma) etkinliği için hazırlıklarını sürdürüyor. 10 Ağustos’ta gerçekleşmesi tahmin edilen yarılanma öncesinde LTC fiyatının 100 dolara çıkabileceği konuşuluyor.

2011 yılından bu yana iki yarılanma gören Litecoin blok zinciri, varlığın fiyatı için bir yükseliş tezi oluşturan üçüncü yarılanmaya hazırlanıyor. Etkinliğe 80 günden az bir süre kala Santiment’ten bir uzman, büyük oyuncuların pazara katılımının artacağını tahmin ediyor. Balinaların, halving öncesi son bir geri çekilmeden önce fiyatı 100 dolara çıkarmasının muhtemel olduğu konuşuluyor. İşte dikkat çekenler…

Göstergeler LTC Fiyatı için Yükseliş Tablosu Çiziyor

Kripto analitik platformu Santiment’in tahminlerine göre LTC20 halving etkinliğinin 10 Ağustos’ta gerçekleşmesi bekleniyor. Halvingin hedefinin, ağdaki enflasyon oranını yavaşlatmak ve dolaşımdaki toplam LTC sayısını azaltarak altcoinin daha istikrarlı bir şekilde gelişmesine katkı sağlamak olduğu biliniyor.

Blok ödül yarılanmasına 80 günden az bir süre kala Litecoin ağı, zincir içi aktivitede önemli bir artış kaydetmiş durumda. Santiment’e göre halving etkinliğinin 2.140.000 blokta gerçekleşmesi planlanıyor ve madencilik ödülü 12.5 LTC’den 6.25’e düşürülecek. Öte yandan, yarılanmanın kesin zamanlaması ve blok yüksekliği belirlenmemiş olup şu an için farklı tahminlere göre değişiklik gösterebilmekte.

Genel çerçeveye bakıldığında, varlığın arzındaki bir azalma ve talepteki bir artışın fiyatları yükseltmesi beklenmektedir. Bu durum, daha önce Bitcoin halving etkinliklerinde meydana geldi ve Santiment uzmanları, halving gibi uzun süredir beklenen bir olay öncesinde fiyatlarda önemli oranlarda yukarı yönlü tepkiler kaydetti.

GCM Yatırım Banner

Mevcut veya yaklaşan bir haberin ya da ekonomik gelişmenin halihazırda mevcut fiyatlara yansıtıldığı bilinmekle birlikte, Ekta Mourya gibi bazı analistler şu anda LTC fiyatının tam olarak fiyatlandırılmamış olduğunu belirtmekte. Ayrıca söz konusu halving olayının bir yükseliş katalizörü olarak kabul edildiğine dikkat çekmekteler.

Etkinlik öncesinde üç ölçümün LTC’nin ralli olasılığı hakkında ipuçları verebileceği belirtiliyor:

  • Sosyal medya platformlarında Litecoin’in sosyal hacmi veya altcoinden bahsedilme sayısı
  • İşlem hacmi veya Litecoin ağında taşınan değer
  • Balina etkinliği veya büyük cüzdanlı yatırımcıların işlem sayısı

Artan Sosyal Hacim

Santiment’in verileri, LTC20 hakkındaki konuşmaların, tartışmaların arttığına dikkat çekiyor ve varlık, tüccarlardan artan bir ilgi gördüğü aşamaya doğru itiliyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

Zincir Üstü İşlem Hacmi İstikrarlı Bir Şekilde Artıyor

Kalabalık katılımı ve tüccarlar arasındaki ilgi arttıkça Litecoin blok zincirinde taşınan değer arttı. 8 Mayıs’tan bu yana Litecoin’in zincir üstü işlem hacminde istikrarlı bir artış oldu.

Santiment’in pazarlama direktörü ve zincir üstü uzmanı Brian Quinlivan’a göre işlem hacmi artmaya devam ederse, bu durum, büyük cüzdan yatırımcılarının veya ekosistemdeki “büyük oyuncuların” artan ilgisinin bir işareti olacaktır.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

Ağ Etkinliği ve Benzersiz Adreslerdeki Artış

Litecoin ağında etkileşime giren benzersiz adreslerin hacmi son zamanlarda fırlayarak Mayıs ayının ikinci haftasında yıllık zirveye ulaştı. LTC fiyatı dibe vururken, adreslerin halving etkinliği öncesinde altcoini indirimli fiyattan almaları dikkatleri çekti.

Aktif adres sayısı geçen hafta azalmış olsa da, uzmanlar LTC20 halving etkinliği yaklaştıkça bir toparlanma bekliyor.

Balinaların LTC Fiyatını 100 Dolara Çıkarması Muhtemel

Quinlivan, Haziran ortası civarında tüccarların LTC ile ilgili beklentilerinde bir artış bekliyor ve balinaların, varlıkta son bir düşüş veya düzeltmeden önce fiyatını 100 dolarlık bir yükseliş hedefine taşıyabileceğini savunuyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

Uzman isim, LTC ağında birkaç gün boyunca günlük olarak gerçekleşen 1 milyon doları aşan 500 ila 600 işlemin, balinaların bir Litecoin rallisini 100 dolara çıkarmasının muhtemel olduğuna işaret ettiğini de belirtti. Bu aktivitenin, birikim dönemlerinin tipik bir örneği olduğuna ve bunun ardından Litecoin ağında balinaların kar elde etmesinin geldiğine dikkat çekti.

Piyasa değeriyle en büyük 12. kripto varlık olan LTC, haber yazımı itibarıyla haftalıkta yüzde 3’ün üzerinde yeşil yakarak 91 doların üzerinde işlem görmekte.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.