Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kriptoda FUD Fırtınası! İşte Piyasanın Kaybeden Beşlisi!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun son günlerde açtığı davalar kripto pazarında hissiyatı korku seviyesine düşürdü. Bundan en çok etkilenen kripto varlıklar hangileri oldu?
Kriptoda FUD Fırtınası! İşte Piyasanın Kaybeden Beşlisi!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto piyasası, son dönemde yatırımcıları rahatsız edici bir korku, belirsizlik ve şüphe (FUD) kombinasyonundan kaynaklanan gerileme yaşıyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından kripto borsa devleri Coinbase ve Binance aleyhine açılan son davalar ise pazardaki korku seviyesinin iyice hissedilir olmasına neden oldu.

Bu süreçte, hem Binance hem de Coinbase, SEC tarafından Binance’in kendi dijital varlıkları, BNB ve Binance USD (BUSD) stablecoin’i dahil olmak üzere çok sayıda kayıt dışı menkul kıymet satan kayıt dışı borsalar olmakla suçlandı.

Bu tedirginlik yaratan gelişmelerin bir sonucu olarak, Binance, Ethereum blok zincirinde 776.8 milyon dolar civarında negatif net akış gördü.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / nansen_ai

SEC Davaları Kripto Marketi Sarstı

Bu olay, kripto market değerinin yüzde 3’ün üzerinde düşmesine neden oldu ve önemli kripto para birimlerinin değerlerinin kaymasıyla tüm piyasa aşağı çekildi. Bu arada Bitcoin, 27 bin dolarlık bölgenin altında zayıf görünüm sunmayı sürdürüyor.

Kripto analisti Christian Encila, mevcut ortamdan en çok etkilenen beş kripto para birimini mercek altına aldı. İşte FUD fırtınasının ortasında kaybeden 5 kripto para

GCM Yatırım Banner

PEPE Pazarında FUD Yüksek

Son dönemde meme coin rallisine öncülük ederek yatırımcılara önemli kazançlar getiren PEPE token, piyasanın aşağı yönlü güçlerine yenik düşenlerden oldu. Bu hafta başlayan piyasa gerilemesinin ardından token günlük zaman diliminde yüzde 13’ün üzerinde düştü.

Meme coinin mevcut yörüngesi, onu yatırımcılar için daha fazla FUD yoluna koyuyor gibi görünüyor. Şu anda, PEPE fiyatı 0.00000101 dolar destek aralığının üzerinde dalgalanıyor.

SAND Güven Kaybı Yaşadı

Dünyaca ünlü yıldız Paris Hilton’un konserine yakın güçlü bir reklam kampanyası gerçekleştirmesine rağmen, yatırımcıların ve tüccarların SAND’a olan güveni, büyük kripto para birimlerinin fiyatlarının düşmesiyle sarsıldı.

Altcoinin, 24 saatlik süreçte yüzde 17’lik düşüş görmesi kısa ve orta vadede daha fazla acının kapıda olduğunun bir işareti olarak görülüyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / TheSandboxGame

SAND fiyatı, haber yazımı itibarıya 0.4836 dolardan işlem görüyor. Yatırımcılar ve tüccarlar, piyasadaki düşüş eğiliminin devamı halinde fiyatın 0.4368 dolara kadar geri çekilmesine tanıklık edebilirler.

SUI için Heyecan Kısa Sürdü

Bu ayın başlarında piyasaya sürülen Sui Blockchain ağının, Red Bull Racing ile ortaklık haberi henüz taze gerçekleşmiş olsa da pazardaki ayılar bu heyecanı kısa sürede söndürdü.

Son piyasa verileri, ağın yönetişim tokenı olan SUI’nin haftalıkta yüzde 25 gibi ciddi bir oranda düşüş yaşadığını gösteriyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / SuiNetwork

Token, Bitcoin ile önemli bir korelasyona sahip olduğundan şu anda yatırımcılar ve tüccarların piyasanın hareketini izlemesi tavsiye ediliyor.

CFX En Çok Kaybedenlerden

Ayılar, Conflux’un Multichain düzensizliklerinden etkilenmesinden sonra düşüş eğilimini sürdürdü. CFX, genel piyasa düşüşünün ardından haftalıkta yüzde 20’ye yakın değer kaybetmiş durumda.

Şu anda, CFX boğaları 0.2229 dolar destek seviyesi civarında yerleşmeye çalışıyor. Bu destek tutarsa, uzun vadede 0.2354 dolara doğru bir dönüş görülebilir. Bununla birlikte, yatırımcılar ve tüccarların, token üzerindeki kısa ve orta vadeli kayıplara karşı dikkatli olması gerektiği uyarısı yapılıyor.

AXS için Kritik Seviyeler

Axie Origins’in geride kalan ay Apple Store’da başarılı bir şekilde piyasaya sürülmesine rağmen, kripto pazarındaki gerileme ve FUD kısa vadede tüm kazanç umutlarını yok etti. Veriler, tokenın Çarşamba gününden bu yana yaklaşık yüzde 12 düştüğünü ortaya koyuyor.

Axie Origins’in piyasaya sürülmesinden sonra elde edilen kazanımların tadının çıkarılmasının ardından, ayılar 6.6 dolar destek seviyesini kırmayı başardı. Piyasa, AXS’i aşağı çekmeye devam ederse yakın gelecekte 5.86 dolara düşüş mümkün görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın