Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kripto Analisti Açıkladı: PEPE için Kış Bitmedi, Bunu Bekleyin!

2023 yılının en çok konuşulan meme coinleri arasında başı çeken PEPE için gelecek günler neler getirecek? Ünlü analist değerlendirdi. Detaylar haberde;
Kripto Analisti Açıkladı: PEPE için Kış Bitmedi, Bunu Bekleyin!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Nisan ayında gerçekleştirdiği fiyat hareketleriyle kripto para piyasasında yeni bir meme coin rallisi başlamasına öncülük eden PEPE son haftalarda ciddi bir fiyat çöküşü yaşıyor. Yatırımcıları, muhtemel bir geri dönüş umuduyla beklemeye devam ederken ünlü analist, altcoinin son durumunu analiz etti ve gelecek beklentilerini paylaştı.

Finans uzmanı ve kripto analisti Filip L.’ye göre altcoin kışının henüz yarısı geride kaldığından PEPE’yi yüzde 15’lik bir fiyat çöküşü daha bekliyor olabilir.

PEPE’de Yön Değişecek mi? Düşüşe Devam mı?

Analist, PEPE fiyatına dair öne çıkardığı noktaları şu şekilde sıraladı:

  • Satış baskısı devam ederken PEPE zorlu bir süreç yaşamaya devam ediyor.
  • Pazardaki ayıların bu noktadan sonraki hedefi fiyatta yüzde 15’lik bir düşüş daha sağlamak olacak.
  • Yatırımcılar, fiyat 0.0010000 dolar seviyesine ulaşılana kadar agresif bir satış dalgası ile karşılaşmaya hazır olsunlar.

PEPE fiyatı, pazardaki mevcut fiyat değerlemesinde bazı kayda değer düşüşlerle devam eden altcoin kışının ayazını hissetmeye devam ediyor.

Yüzde 15 Düşüş Uyarısı

Filip L, fiyat hareketinin 0.0014700 doların altına düştükten sonra tüccarların, bir geri dönüşün yalnızca yüksek destekleyici seviyede gerçekleşeceğini anladıklarını düşündüğünü dile getirdi. Bu durumun ise fiyat düşüşünün şu anda bulunduğu yerden yüzde 15 daha derinleşeceği anlamına geldiğini ifade etti.

GCM Yatırım Banner

Göreceli güç endeksi (RSI) hala düşük olsa da, olası bir geri dönüş yaşanmadan önce fiyat hareketinin 0.0010000 dolar seviyesine giden yolda satış baskısının bir miktar artmasına neden olabileceğini sözlerine ekledi.

PEPE fiyat hareketlerinin son dönemdeki durumunu değerlendiren analist, uzun süren bir konsolidasyon aşamasının ardından hafif bir yükseliş patlaması olmasına rağmen, boğaların 0.0014700 doların üzerinde uzun süre kalmanın tadını çıkaramadığını belirtti.

Fiyat hareketinin, bu seviyenin altında sinyaller göstermeye başlamasıyla birlikte ise ayıların devreye girerek fiyatı bu seviyenin altına itmesinin uzun sürmediğinin altını çizdi.

Teknik açıdan bakıldığında, PEPE’nin bir miktar destek arayışında olduğu gibi göründüğünü söyleyen Filip L, ancak bunun her seferinde biraz daha düşüşü beraberinde getirmek zorunda olduğu uyarısını yaptı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

“Tek Gerçek Destek Alanı Burası”

Grafikte sadece tek bir gerçek destek alanının PEPE fiyatını desteklemek için iyi bir şansı olduğunu vurguladı. Bunun, geçmişte zaten yapmış olduğunun kanıtı olarak 12 Mayıs’ta ikili dip formasyonunun oluşumunun dikkat çektiği 0.0010000 dolar seviyesi olduğunu belirtti. Bunun ise boğaların nihayet bir dönüşü zorlamadan önce yüzde 15’lik bir düşüşe daha dayanması gerektiği anlamına geldiğini söyledi.

İkili dip olarak bilinen double bottom formasyonu, fiyattaki aşağı yönlü hareketin sonlandığına ve artık güçlü yükselişin başlayabileceğine işaret etmektedir.

Erken Bir Geri Dönüş İhtimali

Kripto analisti, diğer yandan ayıları korkutabilecek bir unsurun, aşırı satım bölgesinde oldukça gergin görünüm veren RSI olduğuna dikkat çekti. Mevcut duruma yeni bir aşağı yönlü satış baskısı eklenmemesi durumunda daha erken bir dönüş görülme ihtimalinin doğabileceğinden bahsetti.

Daha önce üzerinde uzun kalınamayan 0.0014700 dolar seviyesine doğru hızlı bir U dönüşünün fiyatı küçük bir olasılıkla 0.0016000 dolara kadar çıkarabileceği notunu da iletti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.