Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Uzman İsim Açıkladı: PEPE, SHIB veya DOGE Alma Zamanı Geldi mi?

PEPE önderliğinde son dönemde hız kazanan meme coin sezonu, düşüş devam ederken sona mı erdi? DOGE ve SHIB fiyatları ne olacak? Detaylar...
Uzman İsim Açıkladı: PEPE, SHIB veya DOGE Alma Zamanı Geldi mi?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para piyasasında genel fiyat hareketleri eğilimi son günlerde adeta durma noktasına gelmiş durumda. Mevcut pazar ortamında değer açısından en çok zarar gören dijital varlıkların başında ise meme tabanlı kripto para birimleri geliyor.

Piyasa katılımcıları yatırım seçenekleri konusunda temkinli davranırken, PEPE, SHIB ve DOGE gibi kripto paralar düşmeye devam ederek Nisan ayında yaşanan kısa süreli kripto para boğa koşusunun sona erdiğinin sinyalini verdi.

Meme Coin Momentumu Önemli Ölçüde Yavaşlıyor

Gerek büyük çaplı gerek küçük çaplı meme coinlerin çoğunun düşüşe geçmesi nedeniyle bu kategorideki kripto varlıklar şu an piyasa şartlarından olumsuz etkilenmeye devam ediyor.

Örneğin, Nisan ayında öne çıkan ve çılgın yükselişiyle kripto gündeminin tepesine oturan bir meme coin olan PEPE, Mayıs başındaki tüm zamanların en yüksek değerinin yüzde 60’ından fazlasını kaybetmiş durumda.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: CoinGecko

PEPE, haber yazımı itibarıyla haftalıkta yüzde 10 ve günlükte yüzde 6 civarında kayıp yaşamakta.

GCM Yatırım Banner

Benzer biçimde, piyasa değeriyle pazardaki en büyük meme tabanlı kripto para olan Dogecoin (DOGE) için de işler yolunda görünmüyor.

İlk 10 içindeki yerini koruyan dijital varlık hala 0.07 doların üzerindeki desteğini koruyor ancak ayılar, toparlanma çabalarını yoğun bir şekilde tehdit etmeye devam ediyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Listenin bir diğer meme coini ise Shiba Inu (SHIB). Rakiplerine kıyasla son 24 saatte daha iyi bir performans ortaya koyup yeşil yakmayı başaran altcoin, bu kazanımlarına rağmen gerek haftalıkta gerek daha uzun vadede eksi pozisyonunda.

SHIB fiyatı, haber yazımı itibarıyla hala kritik 0.000009 dolar direncinin altında seyrediyor.

Baby Doge Coin (BabyDoge) ve Floki Inu gibi meme coinlerin de 24 saatlik ve 7 günlük grafiklerde kayıplar verdiği görülmekte.

Sonuç olarak, CoinGecko verilerine bakıldığında toplam meme coin pazarı değeri son günde yüzde 2.6 düştü ve şu anda 17.13 milyar dolarlık bir toplam değer ortaya koyuyor.

Kritik Soru: SHIB, PEPE veya DOGE Şimdi Alınır mı?

İddialı kripto piyasası tahminleriyle tanınan Best Owie’ye göre mevcut piyasa ortamı, kripto para birimlerinin bazıları için harika bir satın alma fırsatı sunuyor olabilir!

Analist, bunun nedenini, bu varlıkların birçoğunun önceki yüksek seviyelerine dönmesinin, mevcut piyasa fiyatlarından en az yüzde 100 artış anlamına gelecek olmasına bağladı.

Kripto para birimleri bir süredir konsolide olduğundan, bir kırılımın yakın olabileceğine ve bu olası gelişmenin PEPE, DOGE ve SHIB gibi varlıkların mevcut fiyatlarla satın alınmasının iyi karlar elde etmek için iyi bir giriş noktası olabileceğine dikkat çekti.

Owie, tahmininin piyasanın gerçekten bir dipte olduğu doğruysa işe yarayacağını belirtirken, kripto para birimleri fiyatlarının çok değişken yapıya sahip olmasına bağlı olarak bu noktadan aşağı doğru salınımın yatırımcılar için daha fazla kayba yol açabileceği uyarısında da bulundu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.