Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kripto ve Yapay Zeka için Çılgın Tahmin: 20 Trilyon Dolar Olabilir!

Bitwise tarafından hazırlanan son rapor, kripto para ve yapay zeka sektörlerinin 20 trilyon dolara ulaşabileceği tahminini içeriyor. Ayrıntılar haberde...
Kripto ve Yapay Zeka için Çılgın Tahmin: 20 Trilyon Dolar Olabilir!
HABER GİRİŞ

Dijital varlık yöneticisi Bitwise’a göre, kripto ve yapay zeka sektörleri 2030 yılına kadar küresel GSYİH’ya toplamda 20 trilyon dolar katkıda bulunabilir. Bitwise Kıdemli Kripto Araştırma Analisti Juan Leon, “Yapay zeka ve kriptonun kesişimi, insanların düşündüğünden çok daha büyük olacak” değerlendirmesinde bulundu.

Leon, bu iki sektör arasındaki iş birliği fırsatlarından birinin, Bitcoin madencileri ile yapay zeka arasında ortaya çıkan ortaklık olduğunu vurguladı. Yapay zeka alanındaki büyük gelişmeler, çip üreticisi Nvidia’nın piyasa değerinin 3 trilyon dolara ulaşarak Microsoft ve Apple’dan sonra dünyanın en büyük üçüncü şirketi haline gelmesine neden oldu.

Raporda, Bitcoin (BTC) madencilerinin, güçlü çipler, yüksek teknolojili soğutma sistemleri ve bunlara eşlik eden altyapı da dahil olmak üzere yapay zeka firmalarının ihtiyaç duyduğu tüm kaynaklara sahip olduğu ve CoreWeave’in geçen hafta madenci Core Scientific (CORZ) için yaptığı devralma teklifinin bu talebin kanıtı olduğuna dikkat çekildi.

Kripto ve yapay zekanın yalnızca Bitcoin madenciliği dışındaki diğer alanlarda da kesişme potansiyeline sahip olduğu ve bunların arasında bilgi doğrulama ve sanal asistanların da yer aldığı belirtildi. Kripto para piyasasının toplam değeri bugün itibarıyla 2,5 trilyon dolar seviyesinde bulunuyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.