Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kripto Piyasasında Altcoin Sezonu mu Geliyor? Uzmanlar Uyardı

Geçtiğimiz yıldan bu yana Bitcoin’deki yükseliş sonrası, uzmanlar ilerleyen dönemde altcoinlerde güçlü yükselişleri beklemeye başladı. Detaylar geliyor...
Kripto Piyasasında Altcoin Sezonu mu Geliyor? Uzmanlar Uyardı
HABER GİRİŞ

Kripto para piyasasında son bir yıldır ABD’de onaylanan ETF’lerin de etkisiyle Bitcoin’in öne çıkan bir performansı söz konusu. Bu süreçte altcoinlerin büyük bölümü ise yatırımcılar tarafından beklenen yükselişi gösterebilmiş değil.

Uzmanlar tarafından yayımlanan son raporlar ise altcoin sezonunun yaklaştığı yönünde. CryptoQuant analistleri, Ethereum’un (ETH) türev piyasası sözleşmelerine Bitcoin’den daha fazla ilgi göstermesine dayanarak yakında bir altcoin sezonunun gelebileceğine dikkat çekiyor. ETH fiyatı mevcut aralıkta konsolidasyona devam ederse, altcoin sezonunun beklenenden daha erken başlaması muhtemel görünüyor.

AMBcrypto, son iki haftada alternatif kripto para birimlerinin piyasa değerinin yüzde 10’dan fazla artarak 1.1 trilyon dolara yükseldiğini belirtiyor. Trader Tardigrade’e göre sektördeki yükseliş, altcoin piyasa değerini üç katına çıkarabilir.

Rekt Capital analistleri ise altcoin piyasa değerinin en yüksek haftalık kapanışını kaydetmek üzere olduğuna işaret ediyor. Analistlere göre bu hareket, yeni bir alt sezonunu tetikleyebilir. Ünlü kripto analisti Michaël van de Poppe, toplam piyasa değerinin mevcut rakamlara göre yüzde 450 artışla 15 trilyon dolara çıkabileceğini tahmin etti.

Kripto para piyasasının toplam değeri bugün itibarıyla 2.5 trilyon dolar seviyesinde bulunuyor. Bazı analistler de Solana’nın (SOL) 2025’te 300 doları zorlayabileceğini ve Dogecoin’in (DOGE) yüzde 80’e yakın prim yaparak 0.30 doları görebileceğini öngörüyor.

GCM Yatırım Banner

Uzmanlar arasında altcoin sezonu konusunda fikir birliği olmamakla beraber, göstergeler yakın gelecekte altcoinlerde hareketlilik olabileceğini işaret ediyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.