Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kripto Markette Haziran’da 875 Milyon Dolarlık Token Kilidi Açılacak

Veriler kripto para piyasasında Haziran ayı içerisinde 875 milyon dolar değerinde token kilidi açılacağını gösteriyor. Ayrıntılar geliyor...
Kripto Markette Haziran’da 875 Milyon Dolarlık Token Kilidi Açılacak
HABER GİRİŞ

Haziran ayında, Aptos, Arbitrum, Starknet ve Sui gibi projelerden elde edilen yaklaşık 875 milyon dolar değerindeki kripto tokenlerin kilidi açılacak. Bu durum, 30’dan fazla blockchain tabanlı projenin token kazanma dönemlerinin sona ermesi nedeniyle gerçekleşecek.

Token Unlocks veri izleyicisine göre, Haziran 2024’te kilidi açılacak en büyük kripto token yığını Aptos’a ait. Bu dönemde kilidi açılacak diğer önemli projeler arasında Arbitrum (ARB), Starknet (STRK) ve Sui (SUI) bulunuyor.

Kripto alanında yaygın bir uygulama olan kilit açılımları, projelerin ekip üyelerinin veya ilk yatırımcıların tokenlarını erkenden satmalarını engellemek için kullanılıyor. Bu mekanizma, tokenlerin tamamının aynı anda satılmasını ve piyasalar üzerinde olumsuz bir etki yaratmasını önlemeyi amaçlıyor.

Haziran ayında kilidi açılacak en büyük tokenlardan biri Ethereum katman-2 ağı Arbitrum’a ait. Arbitrum, 16 Haziran’da 105,6 milyon dolar değerinde 92,65 milyon ARB tokeninin kilidini açacak. Bu tokenlerin yaklaşık 64 milyon dolarlık kısmı proje ekibi ve danışmanlarına, 41,6 milyon dolarlık kısmı ise yatırımcılara tahsis edilecek.

Katman 1 blockchain projesi Aptos, Haziran ayında 102,6 milyon dolar değerinde 11,1 milyon APT tokeninin kilidini açacak. 12 Haziran’da ağ, kuruluşu için 12,1 milyon dolarlık, topluluğu için 29,1 milyon dolarlık, ana katkıda bulunanlar için 35,9 milyon dolarlık ve yatırımcıları için 25,5 milyon dolarlık tokenlerin kilidini açacak.

GCM Yatırım Banner

Haziran ayındaki diğer büyük kilit açmalardan biri de Starknet tarafından gerçekleştirilecek. 15 Haziran’da ZK protokolü, ilk katkıda bulunanlar ve yatırımcılar için 78 milyon dolar değerinde 64 milyon STRK tokeninin kilidini açacak.

KAtman 1 blockchain platformu Sui’de 66 milyon dolar değerinde token açılımı gerçekleşecek. Optimism ise yaklaşık 78 milyon dolar değerinde olan 31,34 milyon OP tokeninin daha kilidini açacak.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.