Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kripto Hizmeti Konusunda Geleneksel Borsalarda Fikir Ayrılıkları Var

Dünya Borsalar Federasyonu tarafından yapılan anket, borsaların gelecekte kripto hizmeti sunma konusunda ikiye bölündüğünü ortaya koydu.
Kripto Hizmeti Konusunda Geleneksel Borsalarda Fikir Ayrılıkları Var
HABER GİRİŞ

Dünya Borsalar Federasyonu (WFE) ticaret birliği tarafından kripto piyasasını ilgilendiren bir anket yapıldı Ankete göre geleneksel finansal borsalar kripto ile ilgili ürün ve hizmetler sunma konusunda farklı fikirlere sahip.

WFE, kripto para ticareti altyapısına ilişkin bir çalışmanın parçası olarak üye borsalarını araştırdı ve 29 katılımcıdan 12’si (yüzde 41) halihazırda kripto ile ilgili ürün veya hizmetler sunduğunu söyledi. Ankete göre borsaların üçte birinden fazlası böyle bir planlarının olmadığını söyledi.

WFE ayrıca kripto ürünlerine yönelik genel olarak kurumsal talepten daha fazla perakende talebin olduğunu saptadı. Talep edilen ürün türlerinde de eşitsizlik bulunuyor. Araştırmaya göre perakende yatırımcılar, NFT’ler ve stablecoin’lerle daha fazla ilgilenirken, kurumsal yatırımcıların menkul kıymet tokenları ve saklama hizmetleri talep etme olasılıkları daha ağır basıyor.

Ankete katılanların yalnızca dörtte biri (yüzde 26) kripto varlıkların önümüzdeki beş yıl içinde ana akım haline gelmesini beklediklerini söyledi. Söz konusu anket ABD’li kripto borsası FTX’in dramatik çöküşünden birkaç ay önce, Mayıs ve Temmuz 2022 arasında gerçekleştirildi.

WFE’nin aralarında Nasdaq, Deutsche Boerse ve İsviçre’nin SIX Grubunun da bulunduğu 250’den fazla üyesi bulunuyor .

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.