Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kremlin: Ordumuz Önümüzdeki Günlerde Hedefine Ulaşacak

Kremlin Sözcüsü Peskov, savaşın başından bu yana askeri kayıplarının büyük olduğunu itiraf etti. Önemli açıklamaların detayları şöyle…
Kremlin: Ordumuz Önümüzdeki Günlerde Hedefine Ulaşacak
Son Güncelleme: 
Yorum

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Sky News’e verdiği röportajda savaşın seyrine yönelik önemli açıklamalarda bulundu. Peskov, Rus birliklerinin kaç askerini kaybettiği şeklinde yöneltilen soruya, tam rakam veremediğini belirterek, “Önemli sayıda asker kaybımız var ve bu bizim için büyük bir trajedi” cevabını verdi.

Ordularının bu savaşı bitirmek için ellerinden geleni yaptığını, önümüzdeki günlerde operasyonun hedeflerine ulaşacağını söyledi.

Bucha’daki görüntüler hakkında da konuşan Peskov, Rus ordusunun bu vahşetlerle ortak bir yanı olabileceğini reddettiklerini ifade etti. Ortaya çıkan görüntülerin iyi planlanmış bir durumdan başka bir şey olmadığını söyledi.

Rusya’nın Ukrayna’nın yıllardır NATO’ya katılmak istemesinden endişe duyduğunu ve işgalin nedenlerinden birinin de bu olduğunu dile getirdi.

Röportajda “Durumu yeniden dengelememiz gerekiyor ve kendi güvenliğimizi sağlamak için ek önlemler almalıyız. Çünkü NATO’nun barışçıl bir ittifak değil, bir çatışma makinesi olduğuna derinden inanıyoruz.” sözlerine yer veren Peskov, Finlandiya ve İsveç’in NATO’ya katılması durumunu da değerlendirdi.

Bu olasılığın gerçekleşmesi halinde Rusya’nın güvenliğini sağlamak için Batı kanadını daha sofistike hale getirmek zorunda kalacaklarını sözlerine ekledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu