Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Koç Holding’ten Dev Yatırım: Ford ve LG ile Anlaşma İmzalandı

Ford ve LG ile geniş kapsamlı bir anlaşmaya imza atan Koç Holding, Ankara’da büyük bir batarya üretim üssü kurulacağını paylaştı. İşte detaylar;
Koç Holding’ten Dev Yatırım: Ford ve LG ile Anlaşma İmzalandı
HABER GİRİŞ

Resmi web sitesi üzerinden açıklama yapan Koç Holding, Ford Motor Company ve LG Energy Solution ile batarya hücresi üretim tesisi yatırımına yönelik bağlayıcı olmayan mutabakat anlaşması imzaladığını duyurdu. Tesisin Avrupa’nın en büyük batarya hücresi üretim üslerinden biri olacağı vurgulandı.

Küresel ölçekte otomotiv endüstrisine katkı sağlayacak tesisin Ankara’da kurulacağı aktarıldı. Tesisin üretimine 2026 yılında başlanması ve yıllık 25 gigawatt kapasiteye ulaşması planlanıyor.

İkinci etap olarak 2029 yılında kapasitenin 20 gigavat artırılarak toplamda 45 gigavata çıkarılması konusunda iş birliği yapılacağı açıklandı.

Yapılan açıklamada, “2023’te yaşadığımız büyük deprem felaketinin acısını yüreğimizde hissediyoruz. Tüm imkanlarımızı ülkemiz için harekete geçirdik.” ifadeleri kullanıldı.

Bu çerçevede anlaşmanın Türkiye’ye otomotiv sektöründe önemli bir küresel rekabet avantajı kazandıracağı belirtildi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın