Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Koç Holding’den Milyon Euroluk Yatırım! Token Yurt Dışına Açıldı

Ödero markası ile büyüyen Koç Holding'e ait Token Ödeme Sisteleri'nin, milyon euroluk yatırımla ilk yurt dışı ofisinin açıldığı duyuruldu.
Koç Holding’den Milyon Euroluk Yatırım! Token Yurt Dışına Açıldı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye’nin ilk holdingi olan Koç Holding’e ait Token Ödeme Sistemleri’nin Avrupa’da faaliyete geçtiği açıklandı. Buna göre ilk yurt dışı ofisinin Romanya’da açıldığı bilgisi verildi.

Dünya Gazetesi’nde yer alan habere göre sektörün en önemli oyuncularından biri olan Koç Holding’e ait Token Ödeme Sistemleri, Ödero markası ile gelişti.

Yurt dışında da ofisler açmaya odaklanan Ödero’nun, ilk operasyonunun dün Romanya’da başladığı açıklandı. Token Payment Services Srl adıyla şirket kurduğu bilgisi verildi. Bu şirketin 100 milyon liralık (5 milyon euro) yatırımla hizmete girdiği aktarıldı.

“Romanya Avrupa’nın En Çekici Fintech Pazarlarından Biri Olacak”

Söz konusu haberde Token Ödeme Sistemleri’nin Romanya Ülke Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Özmen’in konuya yönelik değerlendirmesine yer verildi.

Özmen, Romanya pazarına iki finansal çözümle girdiklerini belirtti. OderoPAY ve Beko Smart EFT-POS cihazı OderoPOS ile sektörde yeni standartlar belirlemeyi hedeflediklerini bildirdi. Her sektördeki her büyüklükteki şirkete çok çeşitli çevrimiçi ve çevrimdışı ödeme ürünleri ile hizmet sağlamayı planladıklarını aktardı.

GCM Yatırım Banner

Müdür Özmen, geçen 10 yıl içinde Romanya’nın, Avrupa’nın en çekici fintech pazarlarından biri haline geldiğini belirtti. Bu nedenle Token’in ilk yurt dışı girişimini Romanya olarak seçtiğini kaydetti. Doğu Avrupa, Orta Asya ve Orta Doğu’ya açılmak istediklerini aktardı.

Token’in 800 binden fazla kullanıcı portföyü ile Türkiye’nin en büyük şirketlerinden biri olduğu ifade edildi. Ayrıca günde yaklaşık 4 milyon işlem gerçekleştirdiği bilgisi verildi.

Türkiye’de Ödero markasıyla faaliyet gösteren şirketin yurt dışında “Odero” adıyla çalışmalarına devam edeceği aktarıldı. Bu gelişmelerin öncesinde Koç Holding, Arçelik’ten 630 milyon liralık hisse alımı ile gündeme gelmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.