Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Koç Holding’den Arçelik Hamlesi: 630 Milyon Liraya Hisse Aldı

Borsada parlak şirketler arasında yer alan Arçelik’in pay alımı gerçekleşti. Koç Holding, 630 milyon liraya hisse alımı yaptığını duyurdu.
Koç Holding’den Arçelik Hamlesi: 630 Milyon Liraya Hisse Aldı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye merkezli beyaz eşya ve teknoloji şirketi Arçelik gündemden düşmüyor. Son gelişmelere göre kendi sektöründe yer alan Amerika merkezli Whirlpool Corporation’ın Avrupa’daki üretim, satış ve pazarlama iştiraklerinin tamamını bünyesine katacağını duyuran Arçelik’in hisseleri Koç Holding tarafından satın alındı.

Koç Holding iştiraki Arçelik’in Koç Holding Emekli ve Yardım Sandığı Vakfı’nın sahip olduğu yüzde 0.87’lik payın satın alındığı açıklandı. Yüzde 0,87 oranına denk gelen hisselerin 630 milyon lira olduğu paylaşıldı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan açıklamada, satın alma işleminin nakden ve peşin olarak yapıldığı söylendi. Hisse devrinin bugün itibarıyla tamamlandığı duyuruldu.

Arçelik’in işlem öncesi ortaklık yapısında 675.7 milyon liralık ödenmiş sermayede Koç Holding’in hissesi yüzde 40,56, Koç Holding Emekli ve Yardım Sandığı Vakfı’nın ise yüzde 5,14 oranındaydı.

Arçelik Anlık Yazım
Kaynak: Paratic Piyasalar

Borsada yıldızı parlayan şirketlerden olan Arçelik’in hisselerinde yıllık yüzde 130’a yakın artış kayda geçti.

GCM Yatırım Banner

Haftalık yüzde 17,69’luk prim yapan ARCLK günde yüzde 4’e yakın artış yaşadı. Gün içerisinde 120 lirayı gördükten sonra saat 11.20 itibarıyla 118,50 TL seviyesinden işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın