Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Katolik Kilisesi’nin Liderinden Rusya ve Ukrayna’ya Çağrı!

Rusya Ukrayna savaşı tüm şiddetiyle devam ederken Katolik Kilisesi'nin Lideri Papa Franciscus'dan önemli bir çağrı geldi. Detaylar haberde...
Katolik Kilisesi’nin Liderinden Rusya ve Ukrayna’ya Çağrı!
Yorum

Dünya çapında 1 milyardan fazla üyesi bulunan Katolik Kilisesi’nin ruhani lideri Papa Franciscus, Rusya ve Ukrayna Devlet Başkanlarına seslenerek önemli bir çağrıda bulunduğu aktarıldı. Vladimir Putin ve Volodimir Zelenski’nin savaşın çözümü için Katolik mezhebinin yönetim merkezi olan Vatikan’da görüşme düzenlemelerini istedi.

Papa Franciscus’un bu çağrısı Dünya Eski İnananlar Birliği Başkanı Leonid Sevastyanov tarafından duyuruldu. Telefon görüşmesinde Papa’nın bilgi verdiğini söyledi.

“Papa Güçlü Bir Otoriteye Sahip”

Papa Rusya, Ukrayna, NATO ve Avrupa Birliği’nin (AB) katılımıyla “Avrupa’da Güvenlik” konulu konferans düzenlenmesinin gerektiğini söyledi. Vatikan’ın müzakerelere açık olduğu aktarıldı.

Sevastyanov, Papa’nın Putin’i kınamadan önce savaşı kınadığını söyleyerek arabulucu rolü için uygun bir aday olduğunu belirtti. Ayrıca güçlü bir otoriteye sahip olduğunu bildirdi.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ise daha önce Ukrayna’daki krizi çözmek için Papa’dan ABD ve Rusya Devlet Başkanlarını aramasını istemişti.

Rusya ve Ukrayna Savaşında Son Durum?

İki ülke arasında savaş şiddetini korumaya devam ederken Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski, Rus saldırıları nedeniyle elektrik kesintileri hakkında açıklama yaptı. Elektrik arzının yeniden sağlandığını belirterek saldırıdan kaynaklı tahrip edilen tesislerin yeniden onarımının zor olduğunu aktardı.

Zelenski, geçtiğimiz günlerde Batı’ya uyarıda bulunarak Rusya’nın büyük bir planı olduğunu belirtti. Güney Ukrayna’yı sular altında bırakabileceğini söyledi. Barajın yıkılması gerçekleşirse büyük bir felaketin yaşanabileceğini bildirdi.

Rusya Devlet Başkanı Putin ise en son Ukrayna’da ilhak ettiği bölgelerde sıkıyönetim ilan etti. Bu kararın Ukrayna’nın davranışlardan ötürü alındığı ifade edildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu