Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Katolik Kilisesi’nin Liderinden Rusya ve Ukrayna’ya Çağrı!

Rusya Ukrayna savaşı tüm şiddetiyle devam ederken Katolik Kilisesi'nin Lideri Papa Franciscus'dan önemli bir çağrı geldi. Detaylar haberde...
Katolik Kilisesi’nin Liderinden Rusya ve Ukrayna’ya Çağrı!
HABER GİRİŞ

Dünya çapında 1 milyardan fazla üyesi bulunan Katolik Kilisesi’nin ruhani lideri Papa Franciscus, Rusya ve Ukrayna Devlet Başkanlarına seslenerek önemli bir çağrıda bulunduğu aktarıldı. Vladimir Putin ve Volodimir Zelenski’nin savaşın çözümü için Katolik mezhebinin yönetim merkezi olan Vatikan’da görüşme düzenlemelerini istedi.

Papa Franciscus’un bu çağrısı Dünya Eski İnananlar Birliği Başkanı Leonid Sevastyanov tarafından duyuruldu. Telefon görüşmesinde Papa’nın bilgi verdiğini söyledi.

“Papa Güçlü Bir Otoriteye Sahip”

Papa Rusya, Ukrayna, NATO ve Avrupa Birliği’nin (AB) katılımıyla “Avrupa’da Güvenlik” konulu konferans düzenlenmesinin gerektiğini söyledi. Vatikan’ın müzakerelere açık olduğu aktarıldı.

Sevastyanov, Papa’nın Putin’i kınamadan önce savaşı kınadığını söyleyerek arabulucu rolü için uygun bir aday olduğunu belirtti. Ayrıca güçlü bir otoriteye sahip olduğunu bildirdi.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ise daha önce Ukrayna’daki krizi çözmek için Papa’dan ABD ve Rusya Devlet Başkanlarını aramasını istemişti.

GCM Yatırım Banner

Rusya ve Ukrayna Savaşında Son Durum?

İki ülke arasında savaş şiddetini korumaya devam ederken Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski, Rus saldırıları nedeniyle elektrik kesintileri hakkında açıklama yaptı. Elektrik arzının yeniden sağlandığını belirterek saldırıdan kaynaklı tahrip edilen tesislerin yeniden onarımının zor olduğunu aktardı.

Zelenski, geçtiğimiz günlerde Batı’ya uyarıda bulunarak Rusya’nın büyük bir planı olduğunu belirtti. Güney Ukrayna’yı sular altında bırakabileceğini söyledi. Barajın yıkılması gerçekleşirse büyük bir felaketin yaşanabileceğini bildirdi.

Rusya Devlet Başkanı Putin ise en son Ukrayna’da ilhak ettiği bölgelerde sıkıyönetim ilan etti. Bu kararın Ukrayna’nın davranışlardan ötürü alındığı ifade edildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın