Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kâr Payı Dağıtmayacağını Açıklayan Fonet’in Hisseleri Geriliyor

Fonet tarafından bugün alınan kararla kâr payı dağıtılmayacağı açıklanırken, hisselerinde %1'i aşan düşüş görülüyor.
Kâr Payı Dağıtmayacağını Açıklayan Fonet’in Hisseleri Geriliyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Fonet Bilgi Teknolojileri A.Ş (Fonet) bugün yaptığı açıklama ile kâr payı dağıtılmayacağını bildirdi. Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimle açıklanan durum sonrasında şirketin hisseleri %1’den fazla değer kaybetmeye başladı.

Fonet tarafından yapılan KAP açıklamasında, “Şirketimiz Yönetim Kurulunun 17 Mart 2021 tarihinde yaptığı toplantıda; 2020 yılı faaliyetleri sonucu elde edilen kârdan genel kanuni yedek akçe ayrıldıktan sonra kalan kârın “Geçmiş Yıl Kârları” hesabında şirket bünyesinde bırakılmasına ve Genel Kurul’un onayına sunulmasına oybirliği ile karar verilmiştir.” ifadelerine yer verildi.

Açıklamanın ardından Borsa İstanbul’da işlem gören FONET kodlu hisseler, %1,41 oranında düşüşle 16,09 liradan işlem görmeye başladı.
Fonet Bilgi Hisseleri %1,41 Düşüş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Şirketin hisseleri dünkü işlemleri 16,29 liradan sonlandırdıktan sonra bugüne 16,34 liradan açıldı. Açılışta 16,22 liraya kadar gerileyen hisseler, TSİ 10.40 sularında 16,02 liraya kadar geriledi. Buradan yükselişe geçen hisseler, TSİ 12.55 sularında 16,56 liraya ulaştı.

Hisseler günün en yüksek seviyesinden hızlı bir geri çekilme kaydederken, açıklamayla birlikte %1’den fazla düşüşe geçti. Fonet hisselerinin düşüş hareketini sürdürmesi durumunda 15,92 lira seviyesi takip edilmeye başlanacak. Eğer hisseler bu seviyeyi aşarsa 15,70 lira izlenecek.

Fonet’in fiyat hareketleri izlendiğinde ise haftalık bazda %3,03 kazanç sağladığı görülüyor. Aylık bazda %6,07 değer kazanan hisseler, yıllık bazda %73,35 getiri sağladı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu