Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kanada Borsasının Yıldızı Kenevir Gelirini %55 Artıran Tilray Oldu

Çeyreklik sonuçlarını açıklayan kenevir üreticisi Tilray’in hisseleri güçlü rakamlar sonucunda sert yükseldi.
Kanada Borsasının Yıldızı Kenevir Gelirini %55 Artıran Tilray Oldu
Son Güncelleme: 
Yorum

Kanada’nın ana gösterge endeksi S&P/TSX Kompozit, bugüne yükselişle başladı. Ana borsa endeksinin yıldızı ise Kanadalı ilaç ve kenevir şirketi Tilray oldu.

Dün 16,03 dolardan kapanış yapan Tilray hisseleri, bugünkü seansa 17,92 dolarla başladı. Açılıştan sonra yükselişi sürdüren hisseler 20,36 dolara kadar çıktı.

TSİ 17.40 sıralarında yüzde 20’nin üzerinde kazançla hareket eden hisseler, 5 günde yüzde 7 değerlendi.
Tilray Hisse Yükseliş
Kaynak: MarketWatch

Yükseliş Tilray’in bugün açıkladığı kazanç raporuyla desteklendi. Rapora göre şirket, 31 Mayıs’ta sona eren üç ayda bir önceki yılki 84,3 milyon dolarlık net zarara kıyasla 33,6 dolar net kâr açıkladı. Kazançta beklentileri aşmasına rağmen satış tahminlerini karşılayamadı.

Sonuçlar, Tilray’in Mayıs ayında rakibi Aphria ile birleşmesinden bu yana ilk rakamlar oldu ki bu hamle şirketin piyasa değerini artırsa da Kanada dışındaki konumuyla ilgili soruları gündeme getirmişti.

Yüzde 25 artışla 142,2 milyon dolarlık gelir açıklayan Tilray, 3,3 milyon dolar da pozitif serbest nakita kışı sağladı. Tilray’in kenevir geliri söz konusu çeyrekte yüzde 55 artarken Kanada bir numaralı pazar payına sahip oldu.

Tilray’in Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Irwin D. Simon, şu ifadelerle dikkat çekti:

“Yeni Tilray’den elde edilen ilk sonuçlar, küresel kenevir pazarı erken aşamalarında kalırken vizyonumuzun, ölçeğimizin, kaynaklara erişimimizin ve operasyonel mükemmelliğimizin bizi fırsattan yararlanmak için en uygun şekilde konumlandırdığını doğrulamaktadır.”

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu