Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kamu Bankaları Emekli Promosyonlarını Duyurdu

Kamu Bankaları da promosyon yarışına dahil oldu. SGK tarafından yapılan açıklama ile emekli maaş promosyonları açıklandı. Promosyon ne kadar olacak?
Kamu Bankaları Emekli Promosyonlarını Duyurdu
HABER GİRİŞ

Kamu Bankaları da emekli maaşı promosyonları için kolları sıvadı. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), Kamu bankalarında 3 yıl için ödenen emekli maaş promosyon tutarının 5 bin TL’ye çıkarıldığını duyurdu. Özel bankalar emekliler için 7.500 TL’ye kadar promosyon ödemesi yapmıştı.

SGK tarafından yapılan duyuruda, kurum ile bankalar arasında imzalanan emekli ve hak sahiplerini kapsayan promosyonlara yönelik protokollerin 1 Kasım 2022’de güncelleneceği hatırlatıldı. Kamu bankalarının da bulunacağı 19 banka ile yeniden protokol imzalanacağı belirtildi.

İmzalanacak protokole göre emekli ve hak sahiplerine, gelirleri dikkate alınarak ödeme yapılacak.

3.500 TL’ye kadar olanlara 3.000 TL

3.500 TL ile 7.500 TL arasında olanlara 3.500 TL

GCM Yatırım Banner

7.500 TL ile 10.000 TL arasında olanlara 4.500 TL

10.000 TL’den fazla olanlara 5.000 TL

Söz konusu tutarlar, üç yıl süre için peşin olarak yapılacak.

Bankalar tarafından söz konusu promosyonun ödenebilmesi için emekli ve hak sahiplerinin talepte bulunmaları gerekiyor. Ayrıca gelirlerini, aylıklarını 3 yıl süre boyunca o bankadan alacaklarına dair taahhütname imzalamaları gerekiyor.

Belirlenen tutarların asgari olduğu, bankaların kendi uygulamaları ve kararları doğrultusunda promosyon miktarlarını artırabileceği belirtildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.