Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kadınları Cezbeden Birbirinden Çekici 10 Araba Modeli

Yapılan bir ankette, kadınlara en çekici gelen arabalar soruldu. Jeep Wrangler, Ferrari GTO, Cadillac Eldorado gibi arabalardan oluşan liste aşağıda;
Kadınları Cezbeden Birbirinden Çekici 10 Araba Modeli
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Erkeklerin en büyük tutkularından biri olan arabalar, bazılarına göre kadınlardan daha çekici gelebiliyor. Hatta geçenlerde Edward Smith adında bir adamın kadınlardan daha çekici geldiği için, Vanilla ismini verdiği Vosvos’u ile evlendiği haberine denk gelmiştim. Sanırım bu durumun en büyük sebebi, küçük yaşlardan itibaren oyuncaklarla başlayan hikaye. Daha küçücükken başlayan araba sevdamız, yaşımızın büyümesiyle ulaşmak istediğimiz bir hayal, bir tutku haline dönüşüyor. Elbette bu durumun oluşmasına çevre baskısı da neden oluyor. Birilerine “off ne araba be!” dedirtebilmek, vergi yükü altında boğulabilme düşüncesinin bile önüne geçiyor. Yoksa siz zengin bir ismin aldığı milyon dolarlık arabayı sadece çok beğendiği için mi tercih ettiğini düşünüyordunuz?

Geçenlerde istemeden bir sohbete şahitlik ettim. Genç bir çocuk orta yaşlı beyefendiye dönerek; “cebinde parası, ardında bir işi yokken lüks arabaya binlerce lira harcayan yaşıtlarıma anlam veremiyorum. Bu istek, bu arzu neden?” Beyefendi cevap verdi; “evlat, eskiden mahallenin en güzel kızı, o civarın en delikanlı ismiyle konuşurdu. Şimdi o kız, en lüks arabaya sahip çocukla arkadaşlık ediyor.” Erkeklerin lüks arabaya olan gizli düşkünlüklerinin en başında da bu sebep yatar aslında. Bazı markaların modelleri; tasarımı, tarzı ve imajı ile özellikle bayanları kendine hayran bırakır. Hatırı sayılır bir anket şirketi de bu durumdan yola çıkarak, kadınlara çekici gelen arabalar hakkında çalışma gerçekleştirdi. Dikkat çekici olansa erkeklerden elde edilen verilere oldukça yakın sonuçlar çıkmasıydı. Bakalım tamamen kadınların zevkine göre sıralanmış listemizde hangi otomobillere yer verilmiş?

İşte karşınızda kadınları cezbeden birbirinden çekici 10 araba modeli:

10 Jeep Wrangler

Jeep WranglerBazen kızlar, sadece sağlam bir arazi aracı kullanan bir adam ile birlikte olmak ister. Öyleyse, Jeep Wrangler’in listemizde en çekici araçlar içinde yer alması sizleri şaşırtmasa gerek. Ankete göre pikap kamyonlar da seksi araçlar içerisinde; fakat Jeep Wranler bir kıza, erkeğinin güçlü ve durdurulamaz olduğu duygusunu veriyor. Bu aracı kullanan erkeklerde bulunan diğer seksi özellik ise vahşi hissettirmeleri. Kadınları etkileyebileceğiniz Jeep Wrangler’in ülkemizdeki satış fiyatı 170 bin lira civarında.

GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE JEEP HAKKINDA İLGİ UYANDIRAN BİLGİLER İÇİN TIKLAYIN.

GCM Yatırım Banner

9 Ferrari GTO

Ferrari GTOFerrari’nin GTO modelinin birçok versiyonu bulunmakta. Aslında, eski model araçların bazılarının dünyadaki en pahalı arabalar olduğu düşünülüyor. Edindiğimiz bilgilere göre, bir 1962-63 model Ferrari GTO Berlinetta, birkaç yıl önceki açık arttırmada 38 milyon dolara alıcı buldu. Hangi kadın böyle bir alıcıyı sevmez ki?
Gerçekçi olmak gerekirse eğer eski model bir araba almak isterseniz, 200 bin dolara daha ucuz bir Ferrari GTO almak mümkün. Kabul edelim ki herhangi bir Ferrari birçok bayanın ilgisini kolayca üzerine çekecektir. En büyük hedefiniz biraz daha ilgi çekmek olabilir. Emin olun kadınlar bu aracı gördükten sonra işiniz daha da kolaylaşacak.

FERRARİ HAKKINDA ÖĞRENİLMESİ GEREKEN 25 İLGİNÇ BİLGİ İÇİN TIKLAYIN.

8 Cadillac Eldorado

Cadillac EldoradoCadillac Eldorado hem sınıf hem de zenginlik göstergesidir. Bu lüks spor araba, sabit tavanla ya da üstü açılabilir şekildeki versiyonuyla karşımıza çıkıyor. Bu mükemmel araba ülkenin dört bir yanını dolaşmak isteyenler için ideal. Kadınlar tarz olan şeylere, statüye ve ayrıca Cadillac’ın bütün özelliklerine bayılırlar. Çünkü Cadillac bu özelliklerin tamamını kapsıyor. İçerisinde, hava bandı, dijital sinyal işlemesi, radyo data sistemi, hırsız kilidi ile CD çaların da dahil olduğu isteğe bağlı ses sistemi başlı başına gurur kaynağı. Kadınlar, kontrolü eline almış ve bu şık Cadillac’a sahip olan bir erkeği isteyeceklerdir.

Ayrıca bir dipnotu da sizlerle paylaşalım. Zamanın en ünlü yıldızlarından ve vefat etmesine rağmen halen şöhretinden hiçbir şey kaybetmeyen Marilyn Monroe’ye de bir Cadillac hediye edilmiş. Pembe kaportalı, beyaz iç döşemeli 59 model bu Cadillac Eldorado modeliymiş. Marilyn Monroe bile etkilendiyse, bu araçla neler yapabileceğinizi bir düşünün derim.

CADİLLAC HAKKINDA BİLİNMEYEN 15 ÖZELLİK İÇİN TIKLAYIN.

7 Dodge Viper

Dodge Viper“Kadınların bayıldığı spor arabalar” klişesi V10 motor, aerodinamik şık gövdesi ve yere yakın olarak var gücüyle geliyor. İnanılmaz hıza ve çekiciliğe sahip bu arabanın, neredeyse bütün kadınları etkileyeceğinden eminiz. Detroit, Michigan’da yapılan Amerikan Dodge Viper bir el yapımı araçtır. Bu araba, kadını ve arabasıyla birlikte biraz risk biraz da tehlike seven, kendine güvenen erkeklere göre. Kesinlikle, kullanılan kırmızı bir Viper karşı cinslerinde büyük ölçüde dikkatini çekecektir. Aslında bütün renkleri aynı ilgiyle karşılanabilir.

YILLARA MEYDAN OKUYAN TARİHİYLE DODGE HAKKINDAKİ 15 GERÇEK İÇİN TIKLAYIN.

6 BMW M6 Cabrio

BMW M6 CabrioBMW geçmişten bugüne zenginliğin ve sosyal statünün temsili olarak yoluna devam ediyor. Üreticiler şimdi, Lexus ve diğer lüks otomobiller ile daha fazla rekabet içerisinde olmalarına rağmen, hala sosyal statü listesinde en yükseğe doğru tırmanmaya devam ediyor. BMW kullanan bir erkeğe kadınların ilgi göstermesi ise o adamın yukarı doğru yükseldiği anlamına gelir. BMW Cabrio, özellikle sahil boyunca sportif zarafet içerisinde inanılmaz sürüş deneyimi sunabilecek, çekici üstü açılabilir özelliği ile listedeki en iyi spor arabalardan bir tanesi. BMW her tipten kadını etkilemek isteyenler için oldukça güvenli bir seçim.

BMW i3 FOTOĞRAFLARI VE DETAYLI İNCELEME İÇİN TIKLAYIN.

5 Bugatti Veyron

Bugatti VeyronGeçmişte Bugatti Veyron oldukça nadir olarak görünürdü. Daha doğrusu şirket satış ve pazarlama işlemlerini hızlandırana kadar, Bugatti’lerden herhangi birine yolda rastlamamız oldukça nadir bir durumdu. Bugatti Veyron klasik bir spor araba olmasına rağmen, zarif ve teknolojinin sınırlarını zorlar nitelikte. Bu araç sahibini, bir sonraki yere uçarak götürecektir. Bu listede en benzersiz otomobillerden biri olduğu için, etrafınızdaki en eşsiz ve güzel kadınların bazılarının ilgisini çekeceğinize bahse girebiliriz.

DÜNYANIN EN PAHALI SÜRÜŞ DENEYİMİ İÇİN TIKLAYIN.

4 Lamborghini Countach

Lamborghini CountachResimde görmüş olduğunuz 1974 ve 1990 yılları arasında üretilen spor araba, güçlü V12 motora sahip bir Lamborghini Countach. Bu model, günümüzdeki Lamborghini tasarımlarının atası olarak kabul edilir. Tabi ki bu araç da inanılmaz derecede pahalı. Bu da bizlere ve çevredekilere gösteriyor ki bu arabanın sahibinin mali durumu oldukça iyi. Kadınların birçoğu İtalyan spor arabalarının diğer araçlara göre daha pahalı olduğunun farkındadır. Bu nedenle, Lamborghini kullanan güçlü bir erkeğe ekstra ilgi göstereceklerdir.

LAMBORGHİNİ HAKKINDA 15 ŞAŞIRTICI BİLGİ İÇİN TIKLAYIN.

3 Hummer

HummerBir Hummer’in bu listede olması sizleri şaşırtmış olabilir. Seksi ve şık bir araç değil, fakat inanılmaz güçlü ve kesinlikle sağlam bir görünüme sahip. Ülkemizde maliyeti uygun eski bir Hummer 150 bin lira civarında. İyi bir fiyat aralığındaki daha yeni modeller ise 350 bin liraya yakın bir değere sahip. Markanın zırhlı tasarımı ile 2015 modeller, SUV araçlardan daha fazlasına sahip. Bu araçlar, onu vahşilikten koruyabilecek; fakat içerisindeki vahşi canavarı dışarı vurabilecek sert ve adam gibi bir adam isteyen doğal seven kadınlara hitap ediyor.

DÜNYANIN EN PAHALI ARAZİ ARAÇLARI İÇİN TIKLAYIN.

2 Porsche

PorscheAnketin daha önce yayımlanan çalışmalarında Porsche, yine kadınları etkileyen araba adayları arasında ilk üç otomobilden biri olarak ilan edilmişti. Ankete katılan kadınların %11’i Porsche’yi; siyah, gümüş ve de kırmızı renklerde tercih etmiş. Porsche her zaman, spor araba sevenlerin dilinden düşürmeyeceği bir isim olmuştur. Kadınların bu markanın herhangi bir modele sahip bir erkeğe hücum etmesine şaşırmamak gerek.

YARIŞ PİSTLERİNİN KRALI PORSCHE HAKKINDA 25 ÖZEL BİLGİ İÇİN TIKLAYIN.

1 Maserati

MaseratiSeçkin Maserati, dünyadaki en seksi arabalardan biri arasında yer alıyor. Aslında Car and Driver’de yer alan bir makaleye göre; “Devirli bir Maserati motoru, kadınlar üzerinde biyolojik bir etki yaratıyor.” İngiliz sigorta şirketi olan Hiscox’un yapmış olduğu çalışmada, kadınlara çeşitli otomobillerin motor sesleri dinletildi. Çalışmanın sonucunda ise oldukça ilginç bilgiler yer aldı. Bir kadın için yanıp tutuşanlar, dinleyin! Maserati’nin motorunun devir sesini dinledikten sonra kanlarındaki testosteron düzeylerinde büyük bir artış gözlemlenen kadınların, genellikle libidolarının çok olumlu bir şekilde etkilendiği gözlendi.

MASERATİ HAKKINDA KİMSENİN BİLMEDİĞİ 15 ÖZELLİK İÇİN TIKLAYIN.

Tercihen bu araçlardan bir tane almalısınız. Çünkü bu canavarlardan birine sahip olduğunuzda etrafınız aşık kadınlarla çevrili olacak. Fakat, bütçesi uygun olmayanlar da vakit kaybetmeden telefonlarına Maserati motorunun devir sesini indirebilirler.

Yıllarca kendimize “kadınlar ne ister?” sorusu sorduk ve bu soru üzerine kitaplar yazıldı, filmler çekildi. Fakat hala bu sorunun cevabına tam olarak ulaşamamıştık ki karşımıza böyle bir anket geldi ve bizlerin bu sorununa merhem oldu. Bütçemiz bu araçlara ulaşmamız için yeterli olmasa bile, cevabın gidiş yolunu anlamış olduk. Bu makale tabi ki de sadece erkekler için yazılmadı. Ülkemizde sürücü belgesi sahibi bayanların sayısı da katlanarak artmaya devam ediyor. Sizlere sunmuş olduğumuz bu makalemiz, araba sahibi olmak isteyen bayanlara tercihleri konusunda yardımcı olabilir. Beyler ve bayanlar şimdi geldik asıl sorumuza, hazırlamış olduğumuz bu listede araçlardan hangisi sizleri daha çok etkiledi? Sorumuzun cevabını yorumlarınız ile paylaşırsanız seviniriz…

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.