Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

JPMorgan Temiz Enerji Sektöründen O Hisseleri Öneriyor

Dev yatırım bankası JPMorgan, ABD başkanlık seçimleri sonrasındaki senaryodaki belirsizlik nedeniyle temiz enerji hisselerini öneriyor. Detaylar haberde...
JPMorgan Temiz Enerji Sektöründen O Hisseleri Öneriyor
HABER GİRİŞ

ABD’nin önde gelen yatırım bankası JPMorgan’dan analistler, faiz oranlarının yüksek seviyelerde kalma beklentisi ve ABD başkanlık seçimlerinin getirdiği düzenleyici belirsizlikler nedeniyle temiz enerji sektörünün yılın ikinci yarısında dalgalanabileceğini öngörüyor.

Analistler, yenilenebilir enerji kaynaklarının veri merkezlerine sağladığı katkının yeterince takdir edilmemesi ve Enflasyon Azaltma Yasası’nın faydalarının hisse fiyatlarına tam olarak yansımaması nedeniyle sektörün yeni itici güçlerden yararlanabileceğini belirtiyor.

JPMorgan, yılın geri kalanı için en iyi tercihlerinin iki küçük, daha az bilinen Hannon Armstrong Sustainable Infrastructure (HASI) ve TPI Composites (TPIC) olduğunu belirtti. Hannon Armstrong, yenilenebilir projelere finansman sağlarken, TPI rüzgâr türbinleri için kanat üretimi yapıyor.

Hannon Armstrong için belirlenen hedef fiyat 39 dolar olup, bu da perşembe günü kapanış fiyatı olan 32,13 dolara göre yüzde 21’lik bir artışa işaret ediyor. TPI için belirlenen 8 dolarlık hedef fiyat son kapanış olan 4,23 dolara kıyasla yüzde 90’lık bir artış anlamına geliyor. Her iki hisse de son üç ayda sırasıyla yaklaşık yüzde 30 ve yüzde 40 değer kazandı.

Güneş enerjisi sektöründe JPMorgan, Nextracker (NXT) ve First Solar’ı (FSLR) kamu hizmeti ölçekli projelerde en yüksek talebe sahip hisseler olarak işaret etti.

GCM Yatırım Banner

First Solar yılbaşından bu yana yaklaşık yüzde 26, Nextracker ise yüzde e16 artış gösterdi. JPMorgan, First Solar’ın hedef fiyatını 22 dolar artırarak 262 dolara çıkarırken, Nextracker’ın hedef fiyatını ise 63 dolarda sabit bırakarak yüzde 23’lük bir artış öngördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.