Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

JPMorgan Kripto Para Piyasasında Zemin Oluştuğunu Açıkladı

Yatırım bankası kripto para piyasasına dair son değerlendirmesinde, fiyat tabanına vurguda bulundu. Detaylar haberde…
JPMorgan Kripto Para Piyasasında Zemin Oluştuğunu Açıkladı
HABER GİRİŞ

ABD merkezli yatırım bankası JPMorgan, kripto para piyasasında son günlerde gelen yükselişin ardından, sektöre dair yeni bir değerlendirmede bulundu. Banka, kripto para piyasasında bir zemin oluştuğunu belirtti.

JPMorgan analisti Kenneth Worthington, kripto sektöründeki son yükselişi, blok zincirini Proof-of-Work’ten (PoW) Proof-of-Stake’e geçirecek olan Ethereum yükseltmesine bağladı.

Terra Çöküşünün Etkisi Hafifledi

Analistler ayrıca 1 trilyon dolarlık piyasa değerinin geri alınmasıyla sonuçlanan piyasa kazançlarının Terra (LUNA) ekosistem çöküşünün etkisinin azalmasına bağladı.

Yatırım bankası Bitcoin ve Ethereum’un Haziran ayının en düşük seviyelerinden bu yana sırasıyla yüzde 36 ve yüzde 100 yükselişini, piyasanın dibe vurduğunun bir başka göstergesi olduğunu kaydetti.

Bitcoin geçen yılın Kasım ayında 69.000 dolara çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı. Kripto para birimi makroekonomik olumsuzluk ve jeopolitik gerilimlerin etkisiylke yüzde 60’ın üzerinde değer kaybı yaşadı.

Manşet Haberleri
Sponsorlu | 2023/3Ç Kar/Zarar %24.02/75.98%
Bitcoin Günü Nasıl Kapatır?

Ethereum, 19 Eylül’de Merge yükseltmesini almaya hazırlanırken, piyasanın büyük bölümünü kazançlara yönlendiriyor. Banka yükseltmenin başarılı olması halinde, piyasadaki genel duygunun olumlu yönde ilerlemesini bekliyor.

Benzer bir değerlendirme geçtiğimiz günlerde Citibank tarafından yapılmıştı. Banka, Ethereum yükseltmesinin, blockchain teknolojisi için olumlu sonuçları olacağını bildirmişti.

Bitcoin ve Ethereum gün içerisinde hafif geri çekildi ve sırasıyla 23.100 dolar ve 1.690 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/3Ç Kar/Zarar %24.02/75.98%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.