Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Japonya Putin’in Kızları Dahil 398 Kişiye Yaptırımı Onayladı!

ABD ve İngiltere’nin ardından Japonya da Putin’in kızlarını yaptırım listesine aldı. Tokyo’nun yeni hamlesi G7 ülkelerine paralel geldi. İşte detaylar;
Japonya Putin’in Kızları Dahil 398 Kişiye Yaptırımı Onayladı!
HABER GİRİŞ

Batılı ülkeler ve müttefikleri, Kremlin üzerindeki baskıyı artırmak için her türlü yolu deniyor. Ukrayna işgali nedeniyle Kremlin’e yönelik artan yaptırımlar arasında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in kızlarının yaptırım listesine alınması da yer alıyor.

ABD tarafından başlatılan yeni hamleyi ilk olarak İngiltere izlerken gruba Japonya da katıldı. Japonya hükümetinin bugün yaptığı duyuruya göre Rusya’ya ek yaptırımların bir parçası olarak Putin’in iki kızı dahil 398 kişinin ve 28 kuruluşun mal varlığını dondurma kararı alındı.

Japonya Hükümeti Putin Kızlarına Yönelik Yaptırımlar Dahil Yeni Güncellemeyi Onayladı

Varlıkları dondurulacak 398 kişi arasında Putin’in kızları Maria Vorontsova ve Katerina Tikhonova ile Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’un eşi ve kızı yer aldı.

Hükümetin üst düzey sözcüsü Hirokazu Matsuno düzenlediği basın toplantısında, durumun daha da tırmanmasını önlemek ve savaşın bir an önce sona erdirilmesi amacıyla ateşkese varılması için sert yaptırımların kabul edilmesi gerektiğini söyledi.

Matsuno, insanlık dışı eylemlerin sadece Bucha’da değil, birçok yerde ortaya çıkarıldığını belirterek masum sivillerin öldürülmesinin uluslararası hukuku ihlal ettiğini ve bir savaş suçu olduğunu vurguladı.

GCM Yatırım Banner

Hükümet ayrıca votka dahil Rus alkollü ürünlerinin yanı sıra elektrikli ve diğer makine ve odun ithalatını 19 Nisan’dan itibaren yasaklamaya karar verdi. Mevcut ithalat sözleşmeleri kapsamındaki ürünlerin üç ay boyunca yasağa tabi olmayacağı söylendi.

Kabine tarafından bugün onaylanan yaptırımlar, Başbakan Fumio Kishida’nın Cuma günkü açıklamasının ardından geldi.

Kishida, Japonya’nın, Ukrayna’yı işgali ve vahşet iddiaları nedeniyle uluslararası kınamayla karşı karşıya kalan bir ülkeye olan bağımlılığını kesmeye yönelik büyük bir değişimle Rusya’dan kömür ithalatını aşamalı olarak durduracağını duyurdu.

Başbakan Fumio Kishida sivil ölümlerine ilişkin çıkan görüntülerle ilgili “bunlar affedilmez savaş shttps://paratic.com/japonyadan-rusyaya-yaptirim-komur-ithalati-yasaklandi/uçları” ifadeleriyle tepkisini belli etti.

Rusya’ya karşı aldıkları önlemlerde kararlı olduklarını belirten Kishida, “Ukrayna halkının ihtiyaçlarını karşılayan destekle, uluslararası toplumun Rusya’nın öfkesini asla kabul etmeyeceğini ve Japonya’nın Ukrayna’nın yanında olduğunu açıkça ortaya koyacağız” dedi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın