Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İngiltere Putin’in Kızlarının Lüks Yaşam Tarzlarını Hedef Aldı

Ukrayna’yı işgali nedeniyle Rusya’ya yönelik yaptırımlarda ABD’yi izleyen İngiltere, Putin’in kızlarına yönelik kararıyla da Washington’ın ardından hemen harekete geçti.
İngiltere Putin’in Kızlarının Lüks Yaşam Tarzlarını Hedef Aldı
HABER GİRİŞ

İngiltere hükümeti bugünkü açıklamasında, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in kızlarını yaptırım listesine eklediğini duyurdu. Londra’nın hamlesi, ABD’nin Çarşamba günü duyurduğu Vladimir Putin’in kızları dahil elit isimlere ve iki yatırım bankasına yönelik yaptırımlarının üzerine geldi.

Yaptırımlar listesinde yapılan bir güncellemeyle Putin’in iki yetişkin kızı olarak adlandırılan Katerina Vladimirovna Tikhonova, Maria Vladimirovna Vorontsova’nın varlıkları donduruldu.

İngiltere’nin Yaptırımları Putin’in Kızlarının Lüks Yaşam Tarzlarını Hedef Aldı

İngiltere’de yeni yaptırımlar, Rusya Başkanı Putin ve Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’un kızlarını hedef aldı. Duyuruya göre İngiltere, Putin ile Lavrov’un kızlarına yaptırım uygularken, Kremlin’in yakın çevresinin gösterişli yaşam tarzları bugünden daha fazla hedef alınacak.

Putin’in iki kızı ile Lavrov’un kızı, seyahat yasaklarına ve mal varlıklarının dondurulmasına tabi tutulacak. İngiltere, 25 Mart’ta Sergey Lavrov’un üvey kızı Polina Kovaleva’ya yaptırım açıklamıştı.

İngiliz hükümeti, Birleşik Krallık ve uluslararası ortakları tarafından uygulanan yaptırımların, şu anda donmuş olan 275 milyar sterlinin -Rus döviz rezervlerinin yüzde 60’ı- Putin’in savaşma kabiliyeti üzerinde derin ve zarar verici sonuçlar doğurduğunu belirtti.

GCM Yatırım Banner

Hükümet analizinin, Rusya’nın Sovyetler Birliği’nin çöküşünden bu yana en derin durgunluğa doğru ilerlediğini gösterdiği eklendi. Çünkü Rusya’nın 2022’deki GSYİH büyümesine ilişkin tahminler yüzde 8,5 ila yüzde 15 aralığında çöküşe işaret ediyor.

Daha uzun vadedeyse ülkenin Batı teknolojisinden koptuğu için GSYİH büyümesinin baskılanmasıyla devam eden bir ekonomik darbe yaşayacağı öngörülüyor.

Dışişleri Bakanı Liz Truss, konuyla ilgili açıklamasında benzersiz yaptırımların seçkinleri ve Rus ekonomisini vurduğunu belirtirken “ancak daha fazlasını yapmamız gerekiyor” dedi.

G7 aracılığıyla, Rus enerjisinin kullanımına son vermek ve Putin’in Ukrayna’yı yasadışı ve haksız işgalini finanse etme yeteneğini daha da vurmak ortaklarla birlikte çalıştıklarını söyledi. “Birlikte, Putin’in nakit kaynaklarını keserek Rusya’nın savaş makinesinin mandalını sıkıyoruz” dedi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.