Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ABD’den Yeni Yaptırım: Hedef Putin’in Kızları ve Rus Bankaları

ABD hükümeti Rusya’ya yönelik yeni yaptırım kararları aldı. Yaptırımların hedefinde ise Vladimir Putin’in kızları ve iki yatırım bankası var.
ABD’den Yeni Yaptırım: Hedef Putin’in Kızları ve Rus Bankaları
Son Güncelleme: 
Yorum

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik askeri harekatının ardından, ABD ve batılı ülkeler Putin yönetimine yönelik ağır yaptırımlar uygulamaya başladı. Gelen son haberlere göre bu yaptırımlara bir yenisi daha eklendi.

ABD’li üst düzey bir yetkili n Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in kızlarına, Rusya Dışişleri Bakanı Sergei Lavrov’un eşi ve kızına ve Rusya güvenlik konseyi üyelerine yaptırım uygulanacağını söyledi.

Yetkili, risk sermayesi ya da birleşmeler de dahil olmak üzere Amerikalıların Rusya’da yatırım yapmasının yasaklandığını belirtti. Yeni yaptırım paketinde Rusya’nın önde gelen yatırım bankaları da yer alıyor.

Rusya’nın toplam bankacılık varlıklarının üçte birine sahip olan Sberbank ve Alfabank’a tam kapsamlı yaptırımlar uygulanacak. Yetkili enerji işlemlerinin de bu yaptırımlardan etkileneceğini söyledi.

Yetkili, ABD’nin Rusya’nın en büyük bankalarını kapatarak mali şoku tırmandırdığını ve Rusların 1980’lerdeki Sovyet tarzı yaşam standartlarına geri dönebileceğini belirtti.

Bucha’daki Görüntüler Sonrası Yaptırımlar Ağırlaşıyor

Ukrayna’nın Bucha kentinden ortaya çıkan korkunç görüntüler sonrası Moskova’ya karşı daha sert eylem ve uluslararası soruşturma çağrıları yapılmaya başlandı.

Başkan Biden’ın ABD’li kişilerin Rusya’da yeni yatırım yapmasını yasaklayan ve Rusya’yı küresel ekonomiden daha da izole edecek yeni bir Başkanlık Kararnamesi imzalaması bekleniyor.

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, cinayetlerin Rusya’nın vahşet işlemeye yönelik kasıtlı bir kampanyasının parçası olduğunu söylemişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu