Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ABD’nin Putin’in Kızlarını Hedef Almasının Nedeni Açıklandı

ABD’li bir yetkili, yaptırım listesinde Vladimir Putin’in kızlarının hedef alınma nedenlerini açıkladı. İşte detaylar…
ABD’nin Putin’in Kızlarını Hedef Almasının Nedeni Açıklandı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Rusya’nın Şubat ayının son haftasında Ukrayna’ya askeri harekat düzenlemesinin ardından, ABD ve batılı ülkeler Putin yönetimine çok ağır ekonomik yaptırımlar uygulamaya başladı. Buy yaptırımların son adımı olarak ABD hükümeti, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in kızlarını listeye ekledi.

ABD’li yetkililer neden Putin’in kızlarının hedef alındığını açıkladı. İsmini vermek istemeyen bir ABD’li yetkiliye göre, Putin’in iki yetişkin kızı Katerina ve Maria, Rusya liderinin servetini saklıyor.

Putin’in kızı Katerina Vladimirovna Tikhonova, ABD yaptırım paketindeki ayrıntılara göre, çalışmaları ile Rus hükümetini ve savunma sanayisini destekliyor.

Yetkililer Putin’in diğer kızı Maria Vladimirovna Vorontsova’nın, Kremlin’den genetik araştırmalarına yönelik milyarlarca dolar alıyor ve bizzat Putin hükümeti tarafından finanse edilen programlara öncülük ettiğini belirtiyor.

‘Putin’in ve Oligarkların Servetlerini Saklıyorlar’

Üst düzey bir yetkili konuyla ilgili açıklamasında, “Putin’in ve ona yandaş pek çok oligarkın, varlıklarını ve servetlerini ABD mali sistemine yerleştiren aile üyeleriyle sakladığına inanmak için nedenlerimiz var.” ifadelerini kullandı.

GCM Yatırım Banner

Yetkili Putin’in birçok mal varlığının aile üyelerinde saklandığına inandıklarını ve bu yüzden onları hedef aldıklarını belirtti. Kremlin, ABD’nin kararıyla şaşkına döndüğünü ve kızlara yönelik hareketi Rusya’ya karşı daha geniş bir Batı çılgınlığının parçası olarak nitelendirdi.

Açıklanan yaptırımlar arasında Rusya dışişleri bakanı Sergei Lavrov’un kızı ve eşi de yer alıyor. ABD ayrıca vatandaşlarının Rusya’ya yatırım yapmasını yasaklayarak Rus finans kurumlarını ve Kremlin’i hedef aldı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.