Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İzmir’de Öğrenci Servislerine Yüzde 50 Zam

Döviz kurundaki dalgalanmalar ve vergi artırımlarının ardından akaryakıta gelen zamlar okul servisi ücretlerine de yansıdı. Detaylar haberde;
İzmir’de Öğrenci Servislerine Yüzde 50 Zam
Yorum

Artan akaryakıt fiyatları sebebiyle ulaşım sektörüne gelen ücret artışları son zamanların gündeminde. Okulların açılmasına az zaman kala İzmir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından öğrenci servisi fiyatları da revize edildi.

Öğrenci taşıma fiyatlarını en son Nisan ayında güncelleyen UKOME’de, oy çokluğuyla alınan karara göre yeni tarifeyle en düşük mesafe olan 0-3 kilometre arası öğrenci taşıma ücreti aylık 1223 liraya yükseltildi.

Alınan yeni kararı takiben en uzun mesafe olan 0-40 kilometre arası öğrenci taşıma ücreti ise 3 bin 105 lira olarak kaydedildi.

UKOME’de alınan karar kapsamında anaokulu ve özel okul öğrenci taşıma ücreti aylık olarak 1470 lira ile 3 bin 315 lira arasında belirlendi.

Nisan ayında alınan kararda, öğrenci taşıma fiyatları aylık 815 lira ile 2 bin 70 lira arasında belirlenmişti. Böylece İzmir’de 2023-2024 eğitim ve öğretim yılında öğrenci servisi ücretleri ortalama yüzde 50 artırılmış oldu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu