Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İTO Başkanı: KOBİ’lere Destek Paketleri Memnuniyet Verici

İTO Başkanı Şekib Avdagiç, Hazine ve Maliye Bakanı Nebati tarafından açıklanan destek paketlerinin memnuniyet verici olduğunu söyledi. Detaylar haberde...
İTO Başkanı: KOBİ’lere Destek Paketleri Memnuniyet Verici
Yorum

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin bugün açıkladığı destek paketlerine yönelik İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç’ten değerlendirme geldi. Şimdi sıranın bankalarda olduğunu söyledi.

Yazılı açıklamada bulunan İTO Başkanı Avdagiç, “Bankaların Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin bugün açıkladığı destek paketlerini hızlıca KOBİ’lerle buluşturarak, devreye alınacağına inancımız tam.” diyerek açıklamada bulundu.

Bakan Nebati’nin açıkladığı 250 milyar liralık kredi paketi ile yeni yılın yatırım ve büyüme yılı olduğunu gösterdiğini belirtti.

İTO Başkanı, 14 başlıkta açıklanan KGF paketinin finansmana erişimi kolaylaştıracağını söyledi. Söz konusu paketin Üretime, yatırıma istihdama ve ihracata destek veren, kredi ihtiyacının karşılanması noktasında teminat sıkıntısı yaşayan KOBİ’lerin yüzünü güldüreceğini aktardı. Bunun memnuniyet verici olduğunu dile getirdi.

Bu gelişmelerin öncesinde İTO Başkanı en son elektrik ve doğal gaza gelen indirime yönelik açıklamalarıyla gündeme gelmişti.

Sanayide kullanılan doğal gaza yüzde 13,10 ile yüzde 25,11 arasında yapılan indirimin enflasyon ve ihracata pozitif yansıyacağını ifade etti.

Kaynak: AA

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu