Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İngiltere Maliye Bakanı’ndan Vergilerin Düşürülmesine İlişkin Açıklama

İngiltere Maliye Bakanı Jeremy Hunt, ülkede tarihi yüksek seviyelere ulaşan vergi yüküne ilişkin açıklamalarda bulundu.
İngiltere Maliye Bakanı’ndan Vergilerin Düşürülmesine İlişkin Açıklama
HABER GİRİŞ

İngiltere Maliye Bakanı Jeremy Hunt, kendi partisinden bazı milletvekillerinin ülkenin vergi yükünü azaltması yönündeki baskılarına yanıt olarak, hükümetin gücü yettiğince vergileri düşürmeye çalışacağını söyledi.

İngiltere, yüksek gıda ve enerji maliyetleri, yaygın endüstriyel eylem, Brexit’in sonuçları ve G-20 büyük ekonomileri arasındaki en kötü büyüme görünümü ile boğuşmaya devam ederken, Hunt ilk bütçesini 15 Mart’ta sunacak.

Hunt, Kasım ayında yaptığı bildiride, ülkenin kamu maliyesindeki önemli bir açığı kapatmak için yola çıkarken bir dizi vergi artışı ve harcama kesintisine yer vermişti.

Boyutu 55 milyar sterline ulaşan kapsamlı mali plan, eski lider Liz Truss’un Eylül ayı sonlarındaki bütçesiyle ortaya çıkan kaosun ardından, Başbakan Rishi Sunak hükümeti altında ülkenin güvenilirliğini yeniden kazanmayı amaçlıyordu.

Hunt’ın göreve gelmesinden bu yana kamu maliyesindeki belirgin iyileşme ve toptan gaz fiyatlarındaki keskin düşüş, Ocak ayında 5,4 milyar sterlinlik bütçe fazlasını beraberinde getirdi. Son veriler İngiltere’de vergi yükünün 70 yılın en yüksek seviyesine ulaştığını gösteriyor.

GCM Yatırım Banner

İngiltere’de son açıklanan enflasyon rakamları fiyatlardaki yüksekliğin sürdüğünü gösteriyor. Ülkede Ocak ayında yıllık enflasyon yüzde 10,1 olarak gerçekleşti. İngiltere Merkez Bankası son yaptığı toplantıda 50 baz puanlık faiz artırımı gerçekleştirdi ve oranları yüzde 4 seviyesine çıkardı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.