Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

IMF: ABD’de Hükümet Kapanması Ekonomi için Bir Risk

IMF Sözücü Julie Kozack, ABD ve Çin ekonomisi için değerlendirmelerini paylaştı. ABD için yeni risk ne? İşte detaylar;
IMF: ABD’de Hükümet Kapanması Ekonomi için Bir Risk
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Uluslararası Para Fonu Sözcüsü Julie Kozack, düzenlenen basın toplantısında Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ve Çin ekonomisine yönelik değerlendirmelerini paylaştı. ABD’de hükümetin kapanması riski hakkında konuşan Kozack, hükümetin finansmanı konusunda sonuca varabilmek için fikir birliği çağrısı yaptı.

Julie Kozack, Hükümetin kapanmasını ABD için önlenebilir bir risk olarak öngördüklerini paylaştı ve Çin ekonomisine yönelik yorumlarına paylaştı.

ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Kevin McCarthy, gün içinde yaptığı açıklamada hükümetin kapanmaması için hala vakit olduğunu belirtmişti.

Kozack’tan Çin Ekonomisine Yönelik Değerlendirme

Çin ekonomisinde 2023’ün ilk çeyreğinden bu yana yavaşlama görüldüğünü belirtti ve buna rağmen bazı verilerin istikrara işaret ettiğini ifade etti.

Çin’in yüzde 5 büyümesini beklediklerini kaydeden Kozack, orta vadede demografik olumsuzluklar ve verimlilik artışındaki gerilemeyle birlikte büyüme oranının yüzde 3,5 seviyesine gerileyebileceğini söyledi. Ekonominin reformlar ile birlikte dengelenmesi durumunda daha yüksek bir oranda büyüyebileceğini açıkladı.

GCM Yatırım Banner

Hükümetin Kapanması Ne Anlama Geliyor?

ABD kanunlarına göre Kongre, 1 Ekim’de başlayıp 30 Eylül’de biten mali yılın tamamına yönelik bütçeyi zamanında onaylamazsa, bu gerçekleşene kadar geçen sürenin geçici bütçelerle kapatılması gerekiyor.

Geçici bütçenin de onaylanmadığı hallerde harcama yetkisini elinden kaybeden hükümet, hayati ve zorunlu hizmetler dışındaki tüm faaliyetlerini durdurmak zorunda kalıyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.