Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İlaç Şirketi 33 Milyon TL’lik İhaleyi Kazandı!

Gen İlaç, Devlet Malzeme Ofisi (DMO) tarafından düzenlenen ilaç ihalesini kazandığını duyurdu. Detaylar şöyle…
İlaç Şirketi 33 Milyon TL’lik İhaleyi Kazandı!
HABER GİRİŞ

Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., Devlet Malzeme Ofisi tarafından düzenlenen ihaleyi kazandığını duyurdu.

Şirketten Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) gönderilen açıklamada, “Devlet Malzeme Ofisi (DMO) tarafından düzenlenen ihalenin ilişkili tarafımız olan Salutem Ecza Deposu Medikal Limited Şirketi (Salutem) tarafından kazanıldığı DMO tarafından açıklanmıştır. “ ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, Salutem tarafından kazanılan ihalede belirtilen ilaçların Gen İlaç tarafından temin edileceği belirtildi. Bu ihalenin şirket satışlarına katkısının 33.040.000,00 TL olacağı bilgisi verildi.

İhale duyurusunu yapan şirketin borsada son günlerde hisseleri kayıplarını artırıyor. GENIL hisseleri yazım itibarıyla 48 TL seviyesinden işlem görüyor.

Şirket hisseleri Eylül ayında borsada yükselişin hakim olduğu dönemde 74,9 TL’ye kadar çıkmış ve rekor kırmıştı. Bu en yüksek seviyeden yüzde 35’e yakın kayıp anlamına geliyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.