Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

HRKET için Yeni Halka Arz Raporu: Fiyat Makul mü?

Marbaş Menkul, talep toplama işlemleri yarın başlayacak olan Hareket Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği A.Ş.’nin halka arzına ilişkin analist raporunu paylaştı.
HRKET için Yeni Halka Arz Raporu: Fiyat Makul mü?
HABER GİRİŞ

Yarın talep toplama işlemlerine başlayacak olan Hareket Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği A.Ş.’nin halka arzına ilişkin analist raporları gelmeye devam ediyor. Gedik Yatırım’dan sonra Marbaş Menkul Değerler A.Ş. de (KAP) üzerinden fiyat tespit raporuna ilişkin analist raporunu paylaştı.

Raporda, halka arz büyüklüğü 1,6 milyar TL olarak belirlenen ve halka arz öncesi öz sermaye değeri 270.848.000 euro olarak hesaplanan şirketin çıkarılmış sermayesinin 96 milyon TL olduğu belirtildi.

Hareket Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği A.Ş.’nin özet gelir tablosu şöyle oldu:

Hareket Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği A.Ş. Gelir Tablosu
Kaynak: KAP

Halka arzında pay başına değeri yüzde 28,41 iskontolu olan ve 70 TL fiyattan talep toplayacak olan HRKET kodlu hisseler için fiyat makul bulundu. Gedik Yatırım, hisselerin iskontosuz birim pay değerini 78,21 TL olarak hesaplamıştı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.