Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

HRKET için Halka Arz Raporu Geldi: Yüksek İskontolu mu?

Gedik Yatırım, talep toplama işlemlerine hazırlanan Hareket Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği A.Ş.’nin halka arzına ilişkin analist raporunu paylaştı.
HRKET için Halka Arz Raporu Geldi: Yüksek İskontolu mu?
HABER GİRİŞ

Son halka arzların ilk işlemlerinde tavan bozması yatırımcılarda endişeyi artırdı. Rönesans Gayrimenkul Yatırım’dan (RGYAS) sonra Lila Kağıt (LILAK) ve Koton (KOTON) paylarının da arz fiyatının altına sarkması, akıllara iskonto oranlarını getirdi.

Yarın talep toplama işlemleri başlayacak olan Hareket Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği A.Ş.’nin halka arzına ilişkin analist raporu geldi.

Gedik Yatırım, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden, HRKET kodlu hisseler için fiyat tespit raporuna ilişkin analist raporunu paylaştı.

Ağır kaldırma taşımacılık hizmetleri sunan ve sektöründe 60 yıldan fazla süredir faaliyet gösteren şirketin 70 lira fiyattan halka arz olacak hisselerinde pay başına değerden iskonto oranının yüzde 28,41 olduğu kaydedildi. Hisselerin iskontosuz birim pay değeri 78,21 TL olarak hesaplandı.

Halka arz büyüklüğü 1,6 milyar TL olarak belirlenen ve Avrasya, Orta Doğu ve Afrika’da faaliyet gösteren şirketin sermaye artırımı ile gerçekleşecek halka arzdan toplam 1.294.615.910 TL net gelir elde edeceği notu düşüldü. Şirket paylarını halka arz eden pay sahiplerinin ise halka arzdan 326.428.540 TL gelir elde edeceği belirtildi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın