Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Horoz Lojistik, Altınkılıç ve Yiğit Akü Talep Toplama Tarihleri

SPK tarafından onaylanan üç şirketin halka arzına ilişkin yeni bilgiler belli oldu. Bu hafta içerisinde talep toplama işlemleri gerçekleştirilecek. Detaylar şöyle...
Horoz Lojistik, Altınkılıç ve Yiğit Akü Talep Toplama Tarihleri
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Sermaye Piyasası Kurulu tarafından paylaşılan son haftalık bültende üç şirketin halka arzının onaylandığı bilgisi verildi. Buna göre Horoz Lojistik, Yiğit Akü ve Altınkılıç’ın borsada halka arzı gerçekleştirilecek.

Halka arzlar için talep toplama tarihleri de belli oldu. Horoz Lojistik Kargo Hizmetleri ve Ticaret AŞ’nin halka arzı, 29-30-31 Mayıs tarihleri arasında sabit fiyat yöntemiyle gerçekleştirilecek.

Horoz Lojistik’in 72 milyon 488 bin 84 TL olan mevcut sermayesi, 90 milyon 488 bin 84 TL’ye yükseltilecek ve bu sermaye artırımı sırasında oluşan 18 milyon TL’lik pay ile mevcut ortaklardan Taner Horoz’un sahip olduğu 2,5 milyon TL nominal değerli (B) grubu paylar halka arz edilecek.

QNB Finansinvest konsorsiyum liderliğinde gerçekleştirilecek bu halka arzda, 1 TL nominal değerli paylar 55 TL sabit fiyatla satışa sunulacak.

Yiğit Akü Malzemeleri Nakliyat Turizm İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ’nin halka arzı da 29-30-31 Mayıs tarihleri arasında talep toplanarak gerçekleştirilecek.

GCM Yatırım Banner

Yiğit Akü’nün mevcut sermayesi 250 milyon TL’den 300,5 milyon TL’ye yükseltilecek ve bu süreçte oluşan 50,5 milyon TL’lik pay ile mevcut ortaklardan Hamit Yiğit’in sahip olduğu 10,5 milyon TL, Mahmut Yiğit’in sahip olduğu 7 milyon TL ve Eyüp Yiğit’in sahip olduğu 7 milyon TL nominal değerli paylar halka arz edilecek.

Halk Yatırım Menkul Değerler AŞ’nin konsorsiyum liderliğinde gerçekleştirilecek bu halka arzda, 1 TL nominal değerli paylar 34,68 TL sabit fiyatla satışa çıkacak.

Altınkılıç Gıda ve Süt San. Tic. A.Ş.’nin halka arzı için ise 29-30 Mayıs tarihlerinde iki iş günü boyunca talep toplanacak. Altınkılıç Gıda’nın halka arzında ise 1 TL nominal değerli payların 22,98 TL sabit fiyat üzerinden satılacak. Halka arzda, fazla talep gelmesi halinde ise ek pay satışı yapılmayacağı belirtildi.

Kaynak: Foreks

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.