Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hızlı ve Öfkeli’deki Kazaların Maliyetiyle Yeni Film Çekilir!

Hızlı ve Öfkeli filmlerindeki otomobillerin hasar maliyeti ile yeni bir film, hatta belki yeni seri bile çekilebilir. Araba yarışlarını konu alan ve kovalamacanın eksik olmadığı Hızlı ve Öfkeli serisindeki kazaların dudak uçuklatan maliyetiyle yüzleşmeye hazır mısınız?
Hızlı ve Öfkeli’deki Kazaların Maliyetiyle Yeni Film Çekilir!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

“Gitti güzelim araba!” Hızlı ve Öfkeli (Fast and Furious) filmlerini izleyenler bu cümleyi defalarca duymuş ya da sarf etmişlerdir. Özellikle de birçoğumuzun hayalini bile kuramayacağı bu süper arabaların filmlerdeki kaza ve patlama sahneleri her zaman için merak uyandırmışlardır. Hızlı ve Öfkeli hayranlarından oluşan bir sigorta şirketi de üşenmeyip, seride meydana gelen kazaların tümünü incelemiş ve ortaya dudak uçuklatan bir hasar maliyeti çıkarmış.

Hızlı ve Öfkeli Hasar MaliyetiÇoğumuzun kullanabilmesinin neredeyse imkansıza yakın olduğu sinema ve televizyon tarihinin unutulmaz otomobilleri, çeşitli serilerde ve filmlerde göz göre göre perte çıkıyorlar. Şahsi arabalarımızı ve araçlarımızı es geçiyorum. Simülasyon benzeri bir yarış oyunu olan Need for Speed ile yarışanlar bilirler. Özenle yarattığımız lüks otomobillerle kaza yaptığımızda ya da bariyerlere sürttüğümüzde bile içimiz gider. Ancak Hızlı ve Öfkeli serisinin yapımcıları dünyanın en seçkin otomobillerini bile gözümüzün önünde perte çıkarıyorlar. Peki, Hızlı ve Öfkeli serisinde parçalanan arabaların hasar maliyetleri ne kadar?

Hızlı ve Öfkeli 8 Filminde Kullanılan Otomobiller

Hızlı ve Öfkeli 8 Filminde Kullanılan OtomobillerHızlı ve Öfkeli 8 ne zaman vizyona giriyor soruları nihayet son buldu ve serinin beklenen filmi sinema salonlarındaki yerini aldı. Denizaltının ve hatta bir tankın da boy gösterdiği bu filmde elbette ki dikkatleri en çok da 4.000 dolarlık kiralama ve 406.000 dolarlık satış fiyatına sahip olan, kiralamak için en pahalı arabalar arasında yer alan turuncu renkli Lamborghini Murcielago LP640 modeli çekti.

Hızlı ve Öfkeli 8 ArabalarıBu enfes otomobilin yanı sıra filmde 9 adet kullanıldığını öğrendiğimiz 1968 model Dodge Ice Charger da Amerikan kasına hayranlık duyanları büyülemeyi başardı. Ayrıca Mercedes, Bentley ve Jaguar gibi lüks markalara ait modeller de 2017 yılının en iyi devam filmlerinden Hızlı ve Öfkeli 8’de boy gösterdiler. Fakat film boyunca bu güzelliklerin başlarına gelmeyen kalmadı. Hızlı ve Öfkeli serisinin sekizinci filmi olan Öfkenin Kaderi de diğer devam filmleri gibi geleneği sürdürerek, lüks otomobillerin mezarlığı haline geldi.

Hızlı ve Öfkeli Serisindeki En Pahalı Otomobilin Maliyeti!

Hızlı ve Öfkeli Serisindeki En Pahalı Otomobilin Maliyeti!En iyi seri filmler arasına adını yazdıran Hızlı ve Öfkeli’de kovalamacalar ve patlamalar eksik olmuyor. Otomobillerin yanı sıra bazı gayrimenkuller de filmin çekimleri sırasında zarar görüyor. Fakat aksiyon macera filmlerinin talihini değiştiren bir film serisi ortaya çıkıyor.

GCM Yatırım Banner

Fakat Hızlı ve Öfkeli 7 filminde; 900 beygirlik Fenyr SuperSport gibi bir canavara da imza atan W Motors tarafından üretilmiş 770 beygirli Lykan Hypersport modelinin parçalanışı halen daha hafızalarımızdan silinmeyen bir kayıp olarak içimizde yaşıyor. 100 km/s kalkışı sadece 2.8 saniyede gerçekleştirebilen ve 395 km/s azami hıza ulaşabilen bu canavar, 3.4 milyon dolarlık değeriyle Hızlı ve Öfkeli serisinde pert olan en pahalı otomobil unvanına kavuşuyor.

Hızlı ve Öfkeli’de Toplam Hasar 600 Milyon Dolar!

Hızlı ve Öfkeli'de Toplam Hasar 600 Milyon Dolar!İngiltere merkezli bir sigorta şirketi olan Insurance The Gap tarafından yapılan bu incelemeler sonucunda ortaya çıkan Hızlı ve Öfkeli serisinin hasar maliyeti, kelimenin tam anlamıyla dudak uçuklatıyor. Serinin bütün filmlerini Nacho Llacer adındaki klasik otomobil danışmanıyla inceleyen bu sigorta şirketi, Hızlı ve Öfkeli’nin ilk 7 filmindeki hasar maliyetinin 514 milyon dolar olduğunu belirtiyor. Son çıkan Hızlı ve Öfkeli 8 filmiyle ise hasar maliyeti 600 milyon doları buluyor.

Hızlı ve Öfkeli'nin 600 Milyon Dolarlık Kaza MaliyetiElbette ki belirtilen bu rakamlar varsayımsal olsa da filmde meydana gelen hasarlar 600 milyon doların hiç de uçuk bir rakam olmadığını gözler önüne seriyor. Serinin ilk 7 filminde; 142 standart ve 37 özel otomobil olmak üzere 169 standart araç zarar görürken, 53 bina hasar almış ve 31 bina ise yerle bir olmuş. Toplamda ise Hızlı ve Öfkeli serisinin 7 filmi boyunca 432 madde zarar görmüş.

Toplamda 1.2 milyar dolarlık bütçesiyle, yaklaşık 6 milyar dolarlık gişe hasılatı elde ederek en çok izlenen filmler arasına adını yazdıran Hızlı ve Öfkeli serisinin hasarı fazlasıyla karşıladığı apaçık ortada. Özellikle de parçalanan gök delenler, tank kavgaları ve süper araba savaşlarıyla akıllara durgunluk veren Hızlı ve Öfkeli 9 ve 10’uncu filmleriyle de izleyici karşısına çıkacak. Elbette ki bu hasar maliyeti de katlanarak artmaya devam edecek. Peki, 600 milyon dolarlık hasar, sizce Hızlı ve Öfkeli gibi efsanevi bir seri için bile fazla mı?

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.