Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Parayla Satın Alamayacağınız Dünyanın En Seçkin 10 Otomobili

Her ne kadar hayalinizi süslese de sahip olamayacağınız bazı süper arabalar var! Listemizde parayla satın alamayacağınız türden seçkin arabalar var:
Parayla Satın Alamayacağınız Dünyanın En Seçkin 10 Otomobili
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Paranın hayatta satın alamayacağı pek çok şey vardır. Bunların başında, aşk, mutluluk, dostluk ve sağlık gelir. Ancak, gerçekten nadir olan eşyaları veya öğeleri de para ile satın alamazsınız. Çünkü onlar da zamanla yukarıdaki duygulardan birinin ya da birkaçının elle tutulur gözle görülür karşılığı olmuştur. Hele bu eşya bir otomobilse hem mazisi hem de kazandığı anlamla paha biçilemez değeriyle karşılık bulur.

Son zamanlarda yaşanan teknolojik gelişmelerle günümüzde otomobil sektörünün geldiği nokta hepimizin malumu. Özellikle piyasanın nabzını tutan öncü markalar, birbirinden gösterişli modellerinin örtülerini her yıl otomobil tutkunları için kaldırıyor. Elbette üretilen her model, araç tutkunları arasında aynı etkiyi yapmıyor; ama isminiz sektörde lider markalar arasındaysa, mutlaka bir kere de olsa sizi o seviyeye çıkartan başarılara imza atmışsınız demektir. Başarısızlıklarla giden yolculuğunuza üreteceğiniz tek bir model farklı bir anlam kazandırıp isminizi zirveye çıkartabilir. İşte bunu başaran araç; aşk olur, tutku olur, efsane olur…

Eğer bu özellikleri dikkate alırsak, özelliklerinden tutun da logosuna kadar her şeyini ezbere bildiğimiz belli başlı markaların onlara zirveyi yaşatan bir modelini sayabilmemiz mümkündür. Hatta bazıları bağlı bulunduğu markanın bile önüne geçmiştir. Parayla satın alınamama özellikleriyse, daha çok sınırlı sayılarından kaynaklanır. Sadece birkaç insana özel araç üretmek, kulağa tuhaf gelebilir. Ancak adı lüksle özdeşleşen bazı üreticiler zaman zaman kendi markalarının prestijini arttırmak için böyle bir yola başvurabilirler ve inanın bu pazarlama taktiği her zaman işe yarar. Dünyanın en seçkin otomobillerinden birkaçı satışa sunuldukları 24 saat içerisinde tükenmiştir. Bu özel arabaları satın alabilen şanslı insanlar için yeni oyuncakları paradan çok daha önemlidir…

Huzurlarınızda parayla satın alamayacağınız dünyanın en özel otomobilleri:

10 Bugatti Veyron EB 16.4

Üretim 300 Adet

GCM Yatırım Banner

Bugatti Veyron EB 16.4Bugüne kadar Bugatti Veyron EB 16.4 modelinden sadece 300 adet üretildi, bu inanılmaz derecede hızlı spor araba dünya çapında ultra zengin araba meraklıları arasında isim yaptı. Adını, 1939 yılında Le Mans’ın 24 Saati’nde bir Bugatti arabası kullanan Mosieur Veyron adındaki Fransız yarış arabası sürücüsünden alan Veyron modelinin fiyatı 1.5 milyon dolar civarındadır.

Araba meraklıları, dünyanın en iyi süper arabası olarak kabul gören bir bu Bugatti modeline harcadıkları paranın her kuruşuna değdiğine inanıyorlar. 8.0 litrelik turbo-quad V16 motor ile donatılan bu otomobil, saatte 322 kilometrelik hızla yol alabiliyor. Standart ya da yüksek hızda sürüş için yol tutuş yüksekliğini ayarlayabileceğiniz hidrolik bir özelliğe de sahiptir.

HIZ CANAVARI BUGATTI SEVDALISI 10 ÜNLÜ İSİM İÇİN TIKLAYIN.

9 Jaguar XKR 75

Üretim 75 Adet

Jaguar XKR 75Jaguar; zarif tasarımları, şık özellikleri ve oldukça seçkin araçları ile tanınmaktadır. 75. yıldönümü için firma, seçkinliğini Jaguar XKR75 modelini üreterek yepyeni seviyeye ulaştırdı. Sadece 75 adet üretilen bu arabaların değeri 133.568 dolardır. Diğer özel araçlar kadar pahalı olmasalar da bu otomobiller sadece Belçika, Fransa, İtalya, Almanya, Hollanda ve Amerika’da bulunmaktadır.

Jaguar XKR 75, başlangıçtaki Jaguar XKR modeline çok benziyor; fakat XKR 75 modelinin yol tutuşu ve süspansiyon özellikleri yükseltilmiş, gücü arttırılmış ve aerodinamik akustiği geliştirilmiştir. Bu araç, 0’dan 100 kilometrelik hıza 4.4 saniyede ulaşabilmektedir. Jaguar XKR 75 modelinin tek düşük özelliği, saatte 280 kilometrelik hıza ulaşamamasıdır. Bu da demek oluyor ki XKR 75 modeli çoğu spor arabadan yaklaşık olarak 50 kilometre daha yavaştır.

YILLARIN ESKİTEMEDİĞİ EFSANE MARKA JAGUAR HAKKINDA BİLMEDİĞİNİZ 10 GERÇEK İÇİN TIKLAYIN.

8 Ferrari 250 GTO Berlinetta

Üretim 39 Adet

Ferrari 250 GTO BerlinettaFerrari 250 GTO Berlinetta sadece seçkin bir araba değil, aynı zamanda da bir rekor sahibidir. 14 Ağustos 2014 tarihinde 1962 model bir Ferrari 250 GTO Berlinetta; Kaliforniya, Carmel’de bulunan bir açık arttırmada 38.155 dolara satıldı. Açık arttırmada satılan bu araç, 1962 yılında üretilen sadece 39 Ferrari GTO Berlinetta modellerinden bir tanesiydi.

Ferrari’nin yarış müsabakaları için kullanılmış olduğu motor ile donatılan bu araç; 296 beygir gücüne, 12 silindirli motora sahiptir. Sadece 39 adet üretilen bu otomobilin, tüm zamanların en iyi Ferrari’si olduğu söyleniyor.

FERRARI HAKKINDA ÖĞRENİLMESİ GEREKEN 25 İLGİNÇ BİLGİ İÇİN TIKLAYIN.

7 Zenvo ST1

Üretim 15 Adet

Zenvo ST1Bugüne kadar sadece 15 adet üretilen Zenvo ST1 modeli, dünyanın en seçkin Danimarka yapımı araçlarından bir tanesidir. Temel özellikleri taşıyan aracın fiyatı 1.8 milyon dolardır. Güncelleme yapıldığında ve yenilikler eklendiğinde bu aracın fiyatı doğal olarak artacaktır. Tekerleklerinin yenilenmesi yaklaşık 5 bin dolar civarındadır ve bu aracın büyük onarımlar için Danimarka’ya sevk edilmesi gerekmektedir. Otomobil sadece pahalı olmakla kalmayıp, aynı zamanda da “özel olarak onaylanmış” müşterilere satılmaktadır.

Yeterince şanslı olan müşteriler satın aldıkları Zenvo ST1 modelinin direksiyonuna oturduklarında, bu aracın oldukça hızlı olmasını bekleyebilirler. 0’dan 100 kilometrelik hıza 2.9 saniyede ulaşabilen bu aracın en yüksek hızıysa saatte 375 kilometredir ve ağırlığı 1360 kilogramdır. Bu araç, 7 litrelik bir V8 motora ve 7 ileri manuel şanzımana sahiptir.

PERFORMANSIYLA DİKKAT ÇEKEN SÜPER OTOMOBİL: ZENVO ST1’i DAHA YAKINDAN İNCELEMEK İÇİN TIKLAYIN.

6 Tramontana

Üretim Yılda 12 Adet

TramontanaŞiirsel seri numarası adeta bu aracın özel olduğunu haykırmaktadır. Bu yüzden de Tramontana hemen hemen her şeyi yapabilir. Adını İspanya’nın kuzeyindeki vahşi rüzgarlardan alan Tramontana, 710 beygir gücü ile turbocharged V12 motora sahiptir. Bu özellikleri ile saatte yaklaşık 322 kilometrelik yol kat edebilir. Kasası 1270 kilogram olan bu araba alüminyum ve karbon fiber karışımından oluşmuştur.

700 bin dolarlık fiyat etiketi ile listemizdeki diğer araçlardan daha ucuz olsa da Tramontana, yılda sadece 12 model üretildiği için dünyanın en seçkin araçlarından bir tanesidir.

DÜNYANIN EN GARİP GÖRÜNÜMLÜ 10 OTOMOBİLİ İÇİN TIKLAYIN.

5 Lamborghini Veneno Roadster

Üretim 9 Adet

Lamborghini Veneno RoadsterLamborghini yeterince kişiye özel bir marka olarak görünmese de İtalyan otomobil üreticileri 50. yıldönümünü kutlamak için sadece 9 adet Lamborghini Veneno Roadster üretmişlerdir. 2014 yılında bu araçların etiket fiyatı 4.5 milyon dolardı.

Önceki modellerine benzer tasarlanmasına rağmen Veneo Roadster modelinin üstü açıktır. Ancak yolcuların güvenliği için bir devrilme barı vardır. Tavanı olmamasına rağmen Veneo Roadster, en az piyasadaki diğer spor arabalar kadar güçlüdür. 0’dan 100 kilometrelik hıza 2.9 saniyede ulaşmakta ve saatteki en yüksek hızı ise 354 kilometredir.

ŞİMDİYE KADAR ÜRETİLEN EN PAHALI 10 LAMBORGHINI MODELİ İÇİN TIKLAYIN.

4 Bugatti Veyron Pur Sang

Üretim 5 Adet

Bugatti Veyron Pur SangCar and Driver’e göre Bugatti Veyron Pur Sang, gezegenin en görkemli otomobillerinden bir tanesidir. Hızlı olduğu bilinen Bugatti Veyron EB 16.4 modeli zaten dünya çapında en seçkin araçlardan bir tanesiydi, ancak Veyron Pur Sang modeli üst düzey bir seçkinlik sunumu ile dünya genelinde sadece 5 adet üretilmiştir.

Pur Sang, karbon fiber ve alüminyum kaplaması sayesinde kendini diğer araçlardan sıyırmıştır. İki kişilik olan bu aracın saatte 0’dan 100 kilometreye 2.5 saniyede ulaşmasına 8 litrelik 1001 beygir gücü ve 16 silindirli motoru yardım etmektedir. Bugatti Veyron modeline çok benzeyen Pur Sang, en az Veyron kadar hızlıdır. Göze çarpan iç tasarımı ve seçkinliği ile 3 milyon dolar değerindeki bu araç kolayca varlıklı müşterilerine satılmaktadır. Bugatti Veyron Pur Sang modellerinin 5’i de 24 saat içerisinde satılmıştır.

KADINLARI CEZBEDEN BİRBİRİNDEN ÇEKİCİ 10 ARABA MODELİ İÇİN TIKLAYIN.

3 Pagani Zonda Cinque Roadster

Üretim 5 Adet

Pagani Zonda Cinque RoadsterMercedes Benz AMG V12 motor ve 678 beygir gücü ile harekete geçen Pagani Zonda Cinque Roadster, uzak ara dünyanın en zarif en seçkin araçlarından bir tanesidir. Zonda 1990’lı yılların sonundan itibaren üretilmesine rağmen Pagani Zonda Cinque Roadster, ilk kez sınırlı sayı olarak 2009 senesinde üretilmiştir. Tasarlanan 5 aracın hepsi de tamamlanmadan satılmıştır.

Bu İtalyan arabası 0’dan 100 km’lik hızına 3.4 saniyede ulaşabilmekte ve saatteki en yüksek hızı 350 kilometreyi bulabilmektedir. Sınırlı sayıda üretilen Cinque Roadster modelinin tavanı aracın ön kaputunda muhafaza edilebilir. Seçkin ve güçlü olan Pagani Zonda Cinque Roadster 1.8 milyon dolar değerindedir.

0-100 PERFORMANSIYLA HAYRETE DÜŞÜREN 15 LÜKS ARABA MODELİ İÇİN TIKLAYIN.

2 Koenigsegg Trevita

Üretim 3 Adet

Koenigsegg Trevitaİsveçli otomobil üreticisi Koenigsegg, anında seçkinliğin doruklarına ulaşmasını sağlayan Koenigsegg Trevita modelinden sadece üç adet üretti, en çılgın araba meraklıları için inanılmaz bir modeldir. 2 milyon dolar değerindeki fiyat etiketi ile birlikte bu nadir araba, 0’dan 100 kilometrelik hıza 2.9 saniyede ulaşmaktadır. En yüksek hızı ile saatte 409 kilometredir.

Bu otomobilin eşsiz dış tasarımı, siyah karbon fiberin gümüş beyaza dönüştüğü bir fiber solüsyonu ile kaplanmıştır. Bu yüzden arabaya “Üç Beyaz” anlamına gelen Trevita ismi konulmuştur. Trevita modeli, 4.8 litrelik twin-supercharged V8 motora sahiptir.

FLOYD MAYWEATHER’in MİLYONLUK YENİ ARACI: “KOENIGSEGG CCXR TREVITA” İÇİN TIKLAYIN.

1 Maybach Exelero

Üretim 1 Adet

Maybach ExeleroDünyanın en nadir arabası 8 milyon dolarlık fiyat etiketi ile karşımıza gelmekte. Otomobil, Jay-Z’nin “Last One” isimli şarkısına çektiği müzik videosunda görülmektedir. Rap şarkıcısı Bryan “Birdman” Williams’ın bir defaya mahsus sahip olduğu araçlardan bir tanesidir, ancak sonrasında satmıştır ve şu anda Almanya’da bulunmaktadır. Bu otomobil 2004 yılında Fulda Tires, Goodyear’ın Alman kısmının isteği ile bir konsept araba olarak üretilmiştir. Fulda, yeni nesil geniş lastikleri test edebilmek için saatte 350 kilometreyi aşabilen bir araca ihtiyaç duymuş. Maybach Exelero çift turbolu V12 motoru ile 4 kişilik üretilmiştir. Ağırlığı 2655 kilogramdır ve Maybach Motorenbau GmbH tarafından tasarlanmıştır.

Arabalar daima bizlerin en büyük tutkularından bir tanesi olmuştur. Gelişen teknoloji ile yaratıcılıkta da oldukça fazla yol kat edilmiştir. Bu yüzden de otomotiv sektörü çılgın özelliklere sahip birçok araç üretmiş, sonrasında da en az özellikleri kadar fazlasıyla yüksek fiyatlara bu araçların satımını gerçekleştirmişlerdir. Listemizde bulunan araçlar tutkunun ötesinde; gücün, zenginliğin ve eşsizliğin temsili olarak meydana gelmiş; ustaca bir pazarlama taktiği kullanılarak sınırlı sayıda üretilmişlerdir. Sınırlı sayıda olmaları bu otomobilleri benzersiz kılarken, aynı zamanda da fiyatlarının hızla yükselmesine neden olmuştur. Sizler için hazırlamış olduğumuz, milyarlarca dolarlık bir geliriniz olsa bile satın almanızın neredeyse imkansız olduğu bu araçlardan en çok hangisini kullanmak isterdiniz?

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın