Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hitit Bilgisayar Yeni Şirketini Kurdu!

2 yıl önce halka arz olan Teknoloji şirketi, Pakistan pazarındaki dağıtım hizmetlerini desteklemek amacıyla şirket kurdu.
Hitit Bilgisayar Yeni Şirketini Kurdu!
HABER GİRİŞ

Teknoloji şirketi Hitit Bilgisayar Hizmetleri A.Ş. Pakistan pazarındaki acente dağıtım hizmetlerini desteklemek için yeni şirket kurduğunu açıkladı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan açıklamada 290.000,00 TL sermayeli  anonim şirket kuruluşunun “Hitit PK Seyahat Acente Dağıtım Sistemleri A.Ş.” ünvanı ile tamamlandığını duyurdu.

İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü nezdinde tescil ve ilan olunduğu aktarıldı. Yeni kurulan şirketin Türkiye/İstanbul merkezli olduğu belirtildi.

Şirketin amacı şu şekilde açıklandı:

“Hitit ADS aracılığıyla Pakistan merkezli seyahat içeriğini dünya çapında tanıtmak ve pazarlamak, bu çerçevede Hitit ADS kullanıcılarının seyahat acenteleri, kurumsal seyahat ve benzeri günlük faaliyetlerini kolaylaştırmak.”

GCM Yatırım Banner

Yeni şirket kuruluşunun ortaklık faaliyetlerine olumlu etkisi bekleniyor.

Şubat 2022’de 12,25 TL’den halka arz olan şirketin hisseleri (HTTBT) 2023’ü 56,95 TL’den kapattı. Yeni yılın ilk işlem gününde açılışı 56,95 TL’den yaptı.

Haftalık bazda yüzde 2,72 değer kazanan şirketin hisseleri, dün kapanışı 58,5 TL’den yaptı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.