Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hissesi Uçuşa Geçen Halka Arzdan Temettü Açıklaması Geldi!

Orma Orman Mahsulleri Entegre Sanayi ve Ticaret A.Ş., KAP'a yapılan bildirimde kar payı dağıtım işlemleri hakkında bilgilendirmede bulundu. Detaylar haberde;
Hissesi Uçuşa Geçen Halka Arzdan Temettü Açıklaması Geldi!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Hissesi yıllık bazda yüzde 281 kazandıran Orma Orman Mahsulleri Entegre Sanayi ve Ticaret A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde kar payı dağıtım işlemlerine dair bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da ORMA koduyla işlem gören şirketin bildiriminden temettü dağıtılmaması yönünde karar çıktı.

Açıklamada, şirketin 2023 yılı faaliyetlerinin değerlendirildiği ve 2023 yılı Olağan Genel Kurulu’na kar payı dağıtılmaması hususunun teklif olarak götürülmesine toplantıya katılanların oy birliği ile karar verildiği ifade edildi.

Yönetim Kurulunun kar dağıtımına ilişkin teklifinin görüşülerek karara bağlanması, şirketin 2 Mayıs 2024 tarihindeki Olağan Genel Kurulu’nda gerçekleşecek.

Yonga levha ve melamin kaplı yonga levha üretimi alanında faaliyet gösteren şirket, bugün 2023 yılı dördüncü çeyrek bilançosunu da KAP üzerinden paylaştı.

GCM Yatırım Banner

ORMA Hisselerinde Güncel Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, yüzde 5,37 değer artışıyla haftanın son gününü 9.618,83 puanla rekor seviyeden tamamlarken, ORMA hisseleri endeksle paralel hareket sergiledi ve yükseldi.

Hisselerin değeri, günlük bazda yüzde 9,2‘lik çıkışla 229,9 TL seviyesine yükseliş gösterdi.

ORMA Fiyatı Yükselişte
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Orma Orman hisseleri uzun vadede de yatırımcısını güldürüyor. Hisseler haftalık, aylık ve yıllık bazda yatırımcısına güncel olarak sırasıyla yüzde 3,6, yüzde 18,3 ve yüzde 281,5 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.