Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hissesi Tavan Olan Şirket 1,7 TL Temettü Verecek

25 Mart’ta yüzde 10 artışla güçlü bir yükseliş kaydeden Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Ticaret, Yönetim Kurulunun temettü kararını paylaştı. İşte detaylar;
Hissesi Tavan Olan Şirket 1,7 TL Temettü Verecek
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da işlem gören şirketler Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı açıklamalarla bilançolarını, yatırımlarını, temettü kararlarını, yeni iş ilişkilerini ve diğer gelişmeleri yatırımcılarla paylaşarak bilgi vermeyi sürdürüyor.

Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Ticaret (ASUZU), 25 Mart’ta yaptığı açıklamada kar payı dağıtım teklifi hakkında bilgi verdi.

Hissesi Tavan Olan Şirket 1,7 TL Temettü VerecekKaynak: KAP

Şirket, Yönetim Kurulu toplantısı sonucunda 29 Mayıs’ta ödenmek üzere pay başına 1,9841269 TL, net 1,7857142 TL temettü ödeneceğini bildirdi. Anadolu Isuzu, temettünün onaylanması için kararı Genel Kurula götürecek.

Hissesi Tavan Olan Şirket 1,7 TL Temettü VerecekKaynak: Paratic Piyasalar

GCM Yatırım Banner

2023 yılını 65,4 TL’den tamamlayan ASUZU, son haftalarda yükselişleriyle öne çıkan hisseler arasına adını yazdırdı. Bir önceki işlem gününü 78 TL’den tamamlayan hisse, 25 Mart’ta kapanışını yüzde 10 artışla 85,8 TL’den gerçekleştirdi. Hissede haftalık yüzde 15, aylık yüzde 12,8 ve yıllık yüzde 66,8 oranında artış görüldü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın