Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hissesi Çıkışa Geçen Şirket Pay Başına 0,05 TL Temettü Verecek!

Platform Turizm Taşımacılık, Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan bildirimde 2023 yılı kar dağıtımı hakkında açıklamada bulundu. Detaylar haberin devamında;
Hissesi Çıkışa Geçen Şirket Pay Başına 0,05 TL Temettü Verecek!
HABER GİRİŞ

Özel sektör kuruluşlarının yanı sıra Türkiye’nin dört bir yanındaki belediyelerle gerçekleştirdiği iş ilişkileriyle dikkat çeken Platform Turizm Taşımacılık Gıda İnşaat Temizlik Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde, 2023 yılı kar dağıtımı hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İsanbul’da PLTUR koduyla işlem gören şirketin bildiriminden yatırımcısına temettü dağıtımı gerçekleşeceği müjdesi çıktı.

Açıklamada hisse başına brüt 0,0598569 TL, net 0,0538712 TL temettü dağıtılmasına karar verildiği ifade edildi.

PLTUR 2024 Temettü Dağıtım Tablosu Paylaşıldı
Kaynak: KAP

Kar payı dağırım tarihine ilişkin bir bilgi ise şimdilik paylaşılmadı.

Bahsi geçen kar dağıtım hususlarının şirketin 2023 yılı olağan genel kurul toplantısında ortakların onayına sunulmasına oy birliği ile karar verildiği belirtildi.

GCM Yatırım Banner

Şirket, bu hafta yaptığı bir diğer KAP bildiriminde, özel sektör personel taşıma projeleri kapsamında 2+1 yıllık sözleşme imzalandığını, sözleşmenin, ilk yıl için 31 milyon Türk lirası tutarında şirketin satışlarına katkı sağlayacağının öngörüldüğünü duyurmuştu.

PLTUR Hisseleri Yükselişini Sürdürüyor

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, Salı gününü yüzde 0,53 değer artışıyla 10.051,37 puandan tamamlarken, PLTUR hisseleri endeksle paralel hareket etti ve yükseliş gösterdi.

Yıllık zirvesi 22,3 TL olan hisselerin değeri, günlük yüzde 2‘lik yükselişle 16,52 TL seviyesine çıkış gösterdi.

PLTUR Hisseleri Yükselişini Sürdürüyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Platform Turizm hisseleri, uzun vadede de yatırımcısının yüzünü güldürüyor. Hisselerin, yıllık bazda yatırımcısına güncel olarak yüzde 45,6 oranında getiri sağladığı görülüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.