Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hisse Fiyatı 7,7 TL Olan Şirketten Temettü Kararı!

Bursa Çimento, Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden yapığı duyuruda kar payı dağıtım kararını açıkladı. Yönetim Kurulunun kararı pozitif oldu.
Hisse Fiyatı 7,7 TL Olan Şirketten Temettü Kararı!
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da işlem gören şirketler, yatırımcılarla yeni iş ilişkilerini, sözleşmelerini, bilançolarını, yatırımlarını, ortaklıklarını ve diğer gelişmelerini paylaşarak bilgilendirmeye devam ediyor. Bursa Çimento (BUCIM) merakla beklenen temettü kararını açıkladı.

Şirket, 8 Ocak 2024 tarihinde yaptığı duyuruda Yönetim Kurulunun temettü kararının pozitif olduğunu paylaştı.

Hisse Fiyatı 7,7 TL Olan Şirketten Temettü Kararı!Kaynak: KAP

Bursa Çimento, 30 Eylül 2024 tarihinde gerçekleştirilmek üzere pay başına brüt 0,0666666 TL, net 0,599999 TL kar payı dağıtacağını ifade etti. Söz konusu kararın Genel Kurul toplantısına teklif olarak götürüleceği ifade edildi.

Hisse Fiyatı 7,7 TL Olan Şirketten Temettü Kararı!Kaynak: Paratic Piyasalar

GCM Yatırım Banner

Bursa Çimento hisseleri hem uzun hem de kısa vadede yatırımcıların beklentilerini karşılamakta yetersiz kaldı. 2023 yılını 7 TL’den tamamlayan BUCIM, 16 Şubat 2024’te 8,8 TL’ye kadar çıkmıştı. Bu noktadan gelen satışlarla gerileyen hisse, 8 Mart’ta kapanışını 7,7 TL’den yaptı. Hisse BIST 100 endeksinin altında bir performans gösterdi. Haftalık yüzde 6, aylık yüzde 7,7 değer kaybeden BUCIM, yıllık bazda sadece yüzde 14 oranında yükseliş gösterebildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.