Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hindistan’ın 2027’ye Kadar Dünyanın Üçüncü Pazarı Olması Bekleniyor

BMI tarafından hazırlanan bir rapora göre, Hindistan’ın tüketici pazarı gelecek beş yılda dünyanın üçüncü büyük tüketici pazarı olmaya hazırlanıyor.
Hindistan’ın 2027’ye Kadar Dünyanın Üçüncü Pazarı Olması Bekleniyor
HABER GİRİŞ

BMI, Hindistan’ın tüketici pazarı, orta ve yüksek gelirli hanelerin sayısı arttıkça 2027 yılına kadar dünyanın üçüncü büyük tüketici pazarı olacağını tahmin ediyor. Güneydoğu Asya ülkesi şu anda beşinci sırada yer alıyor ancak şirketi, gerçek hane halkı harcamalarındaki yüzde 29′luk artışın Hindistan’ı iki sıra yukarı taşıyacağını öngörüyor.

Rapor, Hindistan’ın kişi başına düşen hane halkı harcamasındaki artışın, yıllık bazda yüze 7,8 ile Endonezya, Filipinler ve Tayland gibi diğer gelişmekte olan Asya ekonomilerini geride bırakacağını öngörüyor.

BMI, harcanabilir gelirin 2027 yılına kadar yıllık bileşik yüzde 14,6 oranında artmasıyla Hindistan’ın hane halkı harcamalarının 3 trilyon doları aşacağını tahmin ediyor. O zamana kadar Hintli hanelerin tahmini yüzde 25,8′inin yıllık harcanabilir gelirinin 10.000 dolara ulaşması bekleniyor.

Hindistan’ın büyük genç nüfusu aynı zamanda artan tüketici harcamalarının da itici gücü oluyor. Ülke nüfusunun yaklaşık yüzde 33′ünün 20 ila 33 yaş arasında olduğu tahmin ediliyor ve BMI bu grubun elektronik alanında büyük harcamalar yapmasını bekliyor.

İletişim harcamalarının, 2027 yılına kadar yıllık ortalama yüzde 11,1 artarak 76,2 milyar dolara çıkacağı tahmin ediliyor. BMI ayrıca Blackstone Group ve APG Asset Management gibi küresel yatırımcıların tüketici harcamalarındaki artıştan yararlanmak için ülkenin alışveriş merkezi işine daha fazla para aktardığını bildirdi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.