Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Hektaş Hisseleri Rekor Kırdı! Kazançlar Dudak Uçuklattı

Yatırımcıların gözdesi haline gelen Hektaş, borsadaki performansıyla gündem olmayı başardı. Hisselerde kazanç oranları nasıl? İşte detaylar;
Hektaş Hisseleri Rekor Kırdı! Kazançlar Dudak Uçuklattı
Son Güncelleme: 
Yorum

Geçtiğimiz günlerden bu yana sert yükselişiyle dikkatleri üzerine toplayan Hektaş, yatırımcılarını memnun ediyor. 2022’nin üçüncü çeyreğine ait bilançosunda da oldukça olumlu performans gösteren şirketin hisseleri yılın en yüksek seviyesine ulaştı. An itibarıyla 36,08 TL’den işlem gören hissenin kar oranları çok yüksek seviyelere çıktı.

1956 yılından beri faaliyet gösteren köklü şirket hisseleri istikrarlı bir şekilde artmaya devam ediyor.

Şirket, 2 Kasım’da Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden duyurduğu bilançosunda satış gelirlerinin geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 190,9 arttığını belirtilmişti. Faaliyet karı ise geçen yılın üçüncü çeyreğine göre yüzde 213,4 artarak 490,2 milyon TL’ye ulaşmıştı.

Hektaş Hisseleri Rekor Kırdı! Kazançlar Dudak Uçuklattı

Kaynak: Paratic Piyasalar

Günü 36,08 TL ile kapatan Hektaş hisseleri yıllık yüzde 1061 kazanç sağlayarak göz doldurdu. 9 Kasım’da günlük yüzde 10 artan hisse hem kısa vadede hem de uzun vadede ciddi bir artış göstermeyi başardı.

Haftalık yüzde 25,19, aylık yüzde 60 kazandıran hisse yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Mevcut yılda en düşük gördüğü seviye ise 3,02 TL’ydi.

3 TL gibi düşük bir tutardan bugün 36,08’e kadar çıkmayı başaran hisse, son günlerde yatırımcılar tarafından büyük ilgi görüyor.

Borsa İstanbul’dan Tedbir

KAP üzerinden yapılan açıklamada Borsa İstanbul A.Ş Piyasalarında Uygulanacak Gözetim Tedbirleri Yönergesi’nin 5. ve 6. Maddelerindeki hükümler çerçevesinde, Tedbir Yönetim Sistemi kapsamında önlem alınacağı duyuruldu.

Gerçekleşen işlemler nedeniyle Hektaş Ticaret A.Ş (HEKTS.E) payında 10/11/2022’den itibaren 1 ay süreyle “Emir İptalinin, Emir Miktar Azaltımı ile Emir Fiyat Kötüleştirmesinin Yasaklanması” tedbirinin uygulanacağı aktarıldı.

HEKTS.E payında halihazırda uygulanmakta olan “Açığa Satış ve Kredili İşlem Yasağı” tedbirinin de 09/12/2022 tarihine kadar uzatıldığı ifade edildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu