Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hedef Fiyatı 21 TL’den 28,4 TL’ye Çıkan Şirketten Temettü Müjdesi!

Hisseleri yıllık bazda yüzde 207 oranında getiri sağlayan Akiş GYO A.Ş., KAP'a 2024 kar payı dağıtım kararına ilişkin bilgilendirmede bulundu. Detaylar haberde;
Hedef Fiyatı 21 TL’den 28,4 TL’ye Çıkan Şirketten Temettü Müjdesi!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Beykoz ve Londra’daki yeni konut projeleri ile dikkat çeken Akiş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde, 2023 yılı kar dağıtımına ilişkin yönetim kurulu kararı hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da AKSGY koduyla işlem gören şirketin bildiriminden, yatırımcısına 2024 yılı içinde dağıtılmak üzere temettü müjdesi çıktı.

Açıklamada, 8 Mayıs tarihinde ödenmek üzere hisse başına brüt 0,0745341 TL, net 0,0745341 TL temettü ödenmesine karar verildiği ifade edildi.

AKSGY Temettü Dağıtım Tablosu
Kaynak: KAP

Türkiye’deki gayrimenkul yatırım ortaklığı şirketleri arasında bir ilki gerçekleştirerek, alışveriş merkezi yatırımlarına alternatif bir yaklaşımla cadde mağazacılığına yönelen şirketin yönetim kurulunun kar payı dağıtım önerisinin, Genel Kurulun onayına sunulacağı belirtildi.

Marbaş Menkul, bu ay içinde yaptığı güncelleme ile AKSGY hissesi için hedef fiyatını yüzde 64 getiri potansiyeliyle 21,48 TL’den 28,4 TL’ye yükselttiğini, tavsiyesini “güçlü al”dan “al”a güncellediğini duyurmuştu.

GCM Yatırım Banner

Raporda, gelirlerin çekirdeğini oluşturan AVM ve mağaza kira gelirlerinin, 2024 yıl sonu enflasyonu için yüzde 45 beklentiyle, önümüzdeki yıl yaklaşık yüzde 60 seviyelerinde artarak FAVÖK‘ün 2,4 milyar TL seviyelerinde gerçekleşmesinin beklendiği ifade edilmişti.

AKSGY Hisseleri Günü Yükselişle Kapattı

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın kapanış gününü yüzde 0,69 değer kazancıyla 9.142,40 puandan tamamlarken, AKSGY hisseleri endeksle paralel hareket etti ve günü yükselişle tamamladı.

Hisselerin değeri, günlük yüzde 3,4‘lük artışla 16,4 TL seviyesine çıkış gösterdi.

AKSGY Fiyatı Günü Yükselişle Tamamladı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Akiş GYO hisseleri, yıllık bazda ise yatırımcısına güncel olarak yüzde 207,2 oranında getiri sağlamış görülüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.