Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hatay Valiliği’nden İçme Suyu Açıklaması

Depremden etkilenen illerden biri olan Hatay'ın içme suyuna yönelik, Hatay Valiliği'nden açıklama geldi. Detaylar haberde..
Hatay Valiliği’nden İçme Suyu Açıklaması
HABER GİRİŞ

Maraş merkezli depremden etkilenen illerden biri olan Hatay’da çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Hatay’ın içme suyuna dair iddialar hakkında, Hatay Valiliği’nden açıklama geldi.

Hatay Valiliği’nin resmi sitesinden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Hatay genelinde deprem sebebi ile meydana gelen şebeke arızaları ekiplerimizin yoğun çalışmaları sonucu giderilmiştir. Hijyen amacıyla şebeke suyunun kullanılmasında herhangi bir sorun bulunmamaktadır. İçme suyu olarak damacana ve şişe su kullanılması gerekmektedir. AFAD tarafından bölgeye içme suyu sevkiyatı sürekli olarak yapılmakta olup, yeterli su stokumuz mevcuttur. Sosyal Medyada bu konuda kara propaganda yapanlar hakkında gerekli cezai işlemler yapılmaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Bu gelişmelerin öncesinde Hatay Büyükşehir Belediyesi, konuya dair sosyal medya hesabından açıklamada bulundu.

Buna göre Hatay genelinde yaklaşık 600 kuyu ve 2 içme suyu arıtma tesisi (Karaçay ve Yayladağı) ile Harbiye, Beşikligöl, Hidirbey, Akçay Eğricek, Bükünsuyu, Pinarbaşi, Arabingölü, Avcılar, Haymaseki kaynağından içme suyu temini sağlanmakta olduğu aktarıldı.

GCM Yatırım Banner

Tüm suların klorlanarak şebekeye verildiği ve analizlerinin ise İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapıldığı bilgisi verildi.

Herhangi bir olumsuz sonuç çıkması halinde Hatay Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’ne (HATSU) bildirildiği ve kaynağın kapıldığı ifade edildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.