Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hasılatı Yüzde 66 Artan Enerji Şirketinden Milyon Dolarlık İmza!

Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri Araştırma Geliştirme Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş., KAP'a yeni iş ilişkisi hakkında açıklamada bulundu. Detaylar haberde;
Hasılatı Yüzde 66 Artan Enerji Şirketinden Milyon Dolarlık İmza!
HABER GİRİŞ

Dünya genelinde çok sayıda ülke ve bölgede yüzlerce müşteriye hizmet sunan güneş enerjisi teknolojisi şirketi Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri Araştırma Geliştirme Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde büyük çaplı yeni iş ilişkisi hakkında açıklamada bulundu.

Borsa İstanbul’da SMRTG koduyla işlem gören şirketin bildiriminde, milyon dolarlık yeni anlaşmanın detayları paylaşıldı.

Açıklamada, şirketin mühendislik, ürün satışı ve/veya kurulum yaptığı GES projelerine ilişkin olarak orta ve yüksek gerilim hatları mühendislik ve kurulumu için de son dönemde hizmet vermekte olduğundan bahsedildi.

Bu çerçevede 2 milyon 550 bin dolar tutarında “Dağıtım Merkezi ve Mühendislik, Tedarik, Montaj, Test, Devreye Alma ve Kabul Hizmetleri Anahtar Teslim Yapım İşi Sözleşmesi” imzalandığı ve ilk ödemenin bugün tahsil edildiği bilgisi verildi.

Söz konusu yeni iş ilişkisi ve gerçekleştirlen sözleşmenin, şirketin hasılat ve karlılığına olumlu etki edeceğinden bahsedildi.

GCM Yatırım Banner

Şirket hisseleri için A1 Capital Yatırım Menkul Değerler A.Ş. araştırma ekibinden geçen haftalar içinde teknik değerlendirme gelmiş ve daha önce önemli destek noktası olan 53,45 TL seviyesinin altına sarkılmasının teknik göstergelerde bozulmanın artış göstergesi olduğuna dikkat çekilmişti.

Hissede düşüş eğiliminin devam etmesi durumunda ilk etapta 48,14 TL seviyesine geri çekilme beklenebileceği öne sürülmüştü.

SMRTG Hisselerinde Güncel Tablo

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, güne yüzde 0,54 yükselişle 10.738,78 puandan başlarken, yazım itibarıyla biraz geri çekilmeyle 10.638,49 puanda seyrediyor.

Zirvesi 76,7 TL olan SMRTG hisselerinin değeri ise, yazım itibarıyla günlük bazda yüzde 0,7‘lik düşüşle 52,4 TL seviyesine geri çekilme göstermiş durumda.

SMRTG Hisseleri Günü Düşüş Eğiliminde Geçiriyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Smart Güneş hisseleri, yıllık bazda bakıldığında ise yatırımcısına güncel olarak yüzde 29,3 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın