Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Enerji Hissesi için Uyarı Geldi: 48 TL’ye Geri Çekilebilir!

A1 Capital Yatırım Menkul Değerler A.Ş.'nin araştırma bölümü, Smart Güneş Enerjisi hisseleri için teknik analizini yayımladı. Detaylar haberin devamında;
Enerji Hissesi için Uyarı Geldi: 48 TL’ye Geri Çekilebilir!
HABER GİRİŞ

Dünya çapında pek çok ülke ve bölgede yüzlerce müşteriye hizmet sunan güneş enerjisi teknolojisi şirketi Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri Araştırma Geliştirme Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin hisseleri için A1 Capital Yatırım Menkul Değerler A.Ş. araştırma ekibinden teknik değerlendirme geldi.

Analist ekibi, haftalık ve aylık grafikte kırmızı görünüm veren SMRTG hisseleri için satış baskısının etkisini artırdığına dikkat çekti.

“Teknik Göstergelerde Bozulma” Uyarısı

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,02 değer kazancıyla 10.481,30 puandan tamamlarken, SMRTG hisseleri günlük yüzde 2,3‘lük düşüşle 50,95 TL seviyesine geri çekilme gösterdi.

A1 Capital ekibi, daha önce önemli destek noktası olarak çalışan 53,45 TL seviyesinin altına sarkan hissede, teknik göstergelerde bozulmanın artış gösterdiğinin altını çizdi.

SMRTG Fiyatı Günü Düşüşle Tamamladı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Bu nedenle yeni alım yapılmasının riski bulunduğunun belirtildiği hissede düşüş eğiliminin devamı durumunda ilk etapta 48,14 TL seviyesine geri çekilme beklenebileceği bilgisi verildi.

GCM Yatırım Banner

Teknik raporun devamında, yaklaşan hareketler sonrasında hissede zarar kes seviyesini yakın tutmak koşulu ile tepki alımları denenebileceğinden ve yaşanabilecek geri çekilmelerde ise 53,45 TL seviyesinin artık ilk önemli direnç noktası olarak takip edilebileceğinden bahsedildi.

Smart Güneş Teknolojileri Temettü Kararını Netleştirdi

Öte yandan, Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri’nin 2023 yılı olağan genel kurul toplantısı bugün gerçekleştirildi. Genel Kurulun ardından şirket tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde genel kurulun kar payı dağıtım kararı hakkında bilgilendirmede bulunuldu.

Açıklamada, 2023 yılı net dağıtılabilir dönem karının dağıtılmamasına ilişkin yönetim kurulu teklifinin genel kurulda oy çokluğu ile kabul edildiği ifade edildi.

Şirketin mevcut bilanço yapısının güçlendirilmesi ve önümüzdeki döneme ilişkin nakit akışının daha sağlıklı bir şekilde yönetilebilmesini sağlamak, yatırımlar ve finansman ihtiyaçlar dikkate alınarak bu kararın verildiği belirtildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.