Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hareket Proje Halka Arzı Sonuçlandı! Kaç Lot Verdi?

Hareket Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği halka arz süreci sona erdi ve bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden sonuçlar açıklandı. Detaylar haberde;
Hareket Proje Halka Arzı Sonuçlandı! Kaç Lot Verdi?
HABER GİRİŞ

Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) 9 Mayıs bülteniyle onayladığı Hareket Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği (HRKET) halka arz sonuçları açıklandı. 15-16-17 Mayıs tarihleri arasında talep toplayan halka arz için sonuçlar bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden bildirildi.

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş. tarafından paylaşılan bildiriye göre halka arzda toplam talebi karşılanan bireysel yatırımcı sayısı 1 milyon 956 bin 272 olarak kaydedildi.

Toplam 1 milyon 961 bin 635 başvurudan, halka arz edilen 24 milyon lira nominal değerli payların 4,25 katına denk gelen 101 milyon 901 bin 886 lira nominal değerli pay talebi geldi. Resmi olmayan hesaplamalara göre halka arzda kişi başı azami 11-12 lot hisse dağıtımı gerçekleşti.

Hareket Proje Halka Arzı KAP Sonuçları
KAYNAK: KAP

Bu kapsamda Hareket Proje halka arzının toplam büyüklüğü 1 milyar 680 milyon lira oldu.

Pay başına 70 liradan halka arz edilen HRKET hissesi yurt içi bireysel yatırımcılara tahsis edilen payların 1,27 katı, yurt içi kurumsal yatırımcılara tahsis edilen payların 13,18 katı, Hareket Grubu çalışanlarına tahsis edilen payların 1,03 katı talep geldi.

GCM Yatırım Banner

Hareket Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği A.Ş..’nin paylarının halka arzında, payların yüzde 5’inden fazlasını alan gerçek/tüzel kişi bulunmadığına dikkat çekti. Halka arzın bu hafta borsada işleme başlayacağı tahmin ediliyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.