Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Halka Arz Olacak Gayrimenkul Şirketine İlişkin Endeks Açıklaması

Borsa İstanbul tarafından Perşembe günü işlem görmeye başlayacak Avrupakent GYO ile ilgili endeks açıklaması geldi. Detaylar geliyor...
Halka Arz Olacak Gayrimenkul Şirketine İlişkin Endeks Açıklaması
HABER GİRİŞ

Halka arza yoğun ilginin olduğu dönemin ortasında, borsaya giriş yapacak yeni şirket için açıklama geldi. Borsa İstanbul, tarihin en büyük ikinci halka arzı olarak kayıtlara geçen Avrupakent GYO (AVPGY) için bilgilendirmede bulundu.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) gönderilen bildirimde AVPGY’nin dahil edileceği endeksler açıklandı. Duyuruda 21 Aralık tarihinden itibaren Yıldız Pazar’da işlem görmeye başlayacağı hatırlatıldı.

Açıklamanın devamında, AVPGY’nin söz konusu tarihten itibaren BIST Tüm, BIST Tüm-100, BIST Yıldız, BIST Halka Arz, BIST Katılım Tüm, BIST Mali ve BIST Gayrimenkul Y.O. endeksleri kapsamına dahil edileceği bilgisi verildi.

Endekslerin hesaplanmasında şirketin paylarının sayısının 400.000.000 ve fiili dolaşımdaki pay oranının ise yüzde 25 olarak dikkate alınacağı belirtildi. Geçen hafta talep toplama işlemi gerçekleştirilen Avrupakent GYO’nun halka arz fiyatı 55,08 TL olarak belirlenmişti.

Halka arza katılım 3,7 milyonu aştı ve büyüklük 5,5 milyar TL olarak açıklandı. Bu rakamlar ile Avrupakent GYO, Tab Gıda’dan sonra borsa tarihinin en büyük ikinci halka arzı olarak kayıtlara geçti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.