Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Halka Arz Büyüklüğü ile Dikkat Çeken Şirketten Temettü Kararı!

26 Ekim'de borsada işlem görmeye başlayan TAB Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş., KAP'a yaptığı bildirimde kar payı dağıtım önerisi hakkında bilgi verdi. Detaylar haberde;
Halka Arz Büyüklüğü ile Dikkat Çeken Şirketten Temettü Kararı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ekim ayındaki halka arzında planlanan tahsisatın toplam 2,5 katı talep toplanan TAB Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde yönetim kurulunun 2022 yılı kar payı dağıtım önerisi hakkında açıklama yapıldı.

TABGD’den Temettü Kararı Açıklaması

Borsa İstanbul’da TABGD koduyla işlem gören şirketten yapılan açıklamada, yönetim kurulunun 4 Aralık 2023 tarihli toplantısından çıkan sonuca yer verildi.

Şirketin yasal kayıtlarına göre hazırlanan 1 Ocak-31 Aralık 2022 hesap dönemi finansal tablolarında zarar gerçekleşmiş olması nedeniyle kar dağıtılmaması hususunun yapılacak olağan genel kurul toplantısında pay sahiplerinin onayına sunulmak üzere teklif edilmesine karar verildiği ifade edildi.

Şirketten yapılan bir diğer KAP bildiriminde ise Olağan Genel Kurul Toplantısı’nın çok sayıda gündem maddesini görüşmek üzere 29 Aralık 2023 Salı günü yapılmasına karar verildiği belirtildi.

Gündem maddeleri arasında “Yönetim Kurulu’nun 2022 hesap dönemlerine ilişkin, kar dağıtımı hakkındaki önerisinin görüşülerek karara bağlanması” maddesi de yer aldı.

GCM Yatırım Banner

TAB Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin paylarının halka arzına ilişkin talep toplama işlemleri, 18 ila 20 Ekim 2023 tarihleri arasında gerçekleşti. Şirket’in 1 TL nominal payları 130,00 TL fiyattan halka arz edilmiş olup, 52.500.000 TL nominal değerli payların satışı sonucunda halka arz büyüklüğü 6.825.000.000 TL olarak gerçekleşti.

TABGD Hisselerindeki Düşüş Sürüyor

Şirketin hisseleri, haftanın ilk işlem gününde düşüşünü sürdürdü ve yüzde 1,5 düşüşle günü 143 TL seviyesinde kapattı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

TABGD, haftalık grafikte yüzde 10,8, aylıkta yüzde 13,1 oranında kırmızı yakmış durumda.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın